suomi 24:llä mahdollistaa vanhojen juttujen uudelleen lämmittämisen. Se näkyy nyt olevan muotia eri palstoilla.
Mulle moni noista on tosin tavallaan uusia kun en ole ollut niitä aikoinaan lukemassa.
Nyt kun joitakin olen lukenut, niin näyttää siltä et vanhat starat kelaa sitä samaa tarinaa mitä nyttenkin uusissa jutuissaan.
Onkohan kukaan oikeesti tarkistanu mielipiteitään ja muuttanut katsontakantojaan toisen kirjoituksen/opetuksen johdosta?
Näyttää kuin olis asemasota menossa. Vai olenko väärässä?
Tosin mitäpä sitä hyvää, oikeaksi kokemaansa mielipidettä nyt vaihtamaan.
Mut silti, onkohan kaikilla jo niin varmat, tinkimättömät näkemykset et on oikestaan turha yrittää sanoo mitään eriävää mielipidettä, kun ei se johda kuin väittelyyn, jonka lopputulos on nolla.
No,eipä kyllä minunkaan perusmielipiteet oo muuttuneet, tosin en oo kyllä roikkunu täällä vielä puoltavuotta pitempään. Eikä vuosien saatossa omaksuttua keskeistä ideologiaa kukaan pysty muttamaan hetkessä, mutta pienempiä juttuja kylläkin ja virheitä voi myöntää, jos uskaltaa.
Toinen juttu on sitten tuo omien vanhojen juttujen uudellen nostaminen paalulle eri palstoilla. Onhan niistä toki jotkut hyviä ja tärkeitäkin, mutta niin on joillakin naapureillakin. Miksi ei niitä sitten nostettais, jos kerran vanhoja pitää lämmittää uudelleen?
Haiskahtaa itsekeskeiseltä egoistiselta asenteelta. Kertoneeko se jotakin kyseisistä ihmisistä?
Uusi systeemi
0
195
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7052580Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss4731504- 831274
Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö2791192- 58863
Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E65746- 48684
- 46674
- 33667
- 88627