Hej då RKP+SDP

Historiallisia aikoja eletään juuri näinä vuosina kun SVENNOKRATIA eli ruotsalaisvoimainen hallitus Suomessa on murtumassa.

Samalla lähtee järjetön maahanmuuttopolitiikka!!!!!!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

hyvin historian lehdille. Tuskin on Suomen historiassa ollut vähingollisempaa hallituskumppaniparia kuin sdp ja ruotsalaiset. Sundqvistin ja Lipposen aikana Suomen pakkoruotsitus kasvoi ennennäkemättömiin sfääreihin. Samaan aikaan kun ruotsin kielen merkitys entisestäänkin jatkuvasti väheni, suorastaan olemattomiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


se on menoa kirjoitti:

Historiallisia aikoja eletään juuri näinä vuosina kun SVENNOKRATIA eli ruotsalaisvoimainen hallitus Suomessa on murtumassa.

Samalla lähtee järjetön maahanmuuttopolitiikka!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu