"Kaikkien uhrien ensisijaisena kuolinsyynä olivat ampumavammat, joita kullakin uhreista oli 1-17 kappaletta lähinnä pään ja ylävartalon alueella. Uhreista löytyi yhteensä 60 osumaa."
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200906119756217_uu.shtml
Hikistä homma lipastaa ja ampu jengiä päähän jopa 17 kertaa. Eli kaveri lipasti ja ampui jja lipasti ja ampui a uhrit odottivat vuoroaan - tämähän on hupaisaa;)
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200906119756217_uu.shtml
Hikistä homma lipastaa ja ampu jengiä päähän jopa 17 kertaa. Eli kaveri lipasti ja ampui jja lipasti ja ampui a uhrit odottivat vuoroaan - tämähän on hupaisaa;)
Vastaukset 11
Vanhimmat
Lampaat katselivat vieressä, kun tyyppi lipastaa.
Noh. Ehkä juuri tästä syystä ihmiset jakautuvat teurastajiin ja teurastettaviin.
Niinhän siinä taisi käydä. Uhrit odottivat vuoroaan luokassa, kun seinän läpi ei pääse pakenemaan. Lippaaseen mahtuu 10 panosta. Saarella oli useita lippaita, ja ne saa vaihdettua 2 sekunnissa kun vähän aikaa treenaa.
eli uhrit todella odottivat vuoroaan. Kaveri lipasti yhdellä kädellä ja ampui toisella - heh heh;)
ja suomenkieli sai uuden version itsemurhasta! Tai tuo versio taisi syntyä jo Jokelan tapahtumista: JOUKKOitsemurha!
Minuakin hekotuttaa, onhan se aina yhtä lystiä lukea kouluampumisista, joissa tulee paljon kuolonuhreja, heh heh heh heh heh heh heh heh heh HEEEEEEEEEEH !
jotka ovat tottuneet antamaan elämänsä järjestelmän kontrolliin. Siksi lipastaminen ja ampuminen onnistui niin hyvin.
Jos lippaita oli todella vain 2 kpl, olen todella hämmästynyt. Siinä tapauksessa on varsin käsittämätöntä, miten Saari on ehtinyt ladata lippaat kenenkään "puuttumatta" asiaan. Mistä saisi selville onko asia näin? Tarkoitan lippaiden määrää. Itse olisin latausvaiheessa hyökännyt (jos olisin toimintakunnossa) ampujan päälle, pakkohan se olisi yrittää. Ei luulisi kenenkään vain odottelevan tulevansa ammutuksi.
Se, mikä on ihmeellistä, on naisoppilaiden täydellinen alistuminen lipastavan kaverin ammuttavaksi. Mutta sitähän se sosiaalidemokratia teettää. Ja 157 laukausta.. siinä on ollut jo jonkin verran toimintahäiriöitä tollaisella halvalla 22mm lelulla. Ja kun ottaa vielä huomioon sen, että kyseessä ei ole "laaki ja vainaa" ase, koko kuvio muuttuu täysin sosiaalidemokraattiseksi. Naisopiskelijoiden on täytynyt lähes jonottaa alisteisesti päästäkseen päähänammuttavaksi.,.
Stalin oli kanssa kova ihmisvihaaja...
"Saari kertoi olevansa 172-senttinen ja normaalivartaloinen. Elämänkatsomuksekseen hän nimesi ateismin ja "ihmisvihan".
tehdä, ettei olisi tullut "laajennettu itsemurha"? luulisi, että itsensä tappaminen riittää!
ensin ampui 1-2 luodilla per henk. uhrit toiminta kyvyttömiksi,ja sen jälkeen oli aikaa lipastella ja varmistella ehkä vähän nautiskella,näin minä kuvittelisin?Shokissa ja sekavassa tilassa olevasta ihminen lamaantuu,ja ei välttämättä pysty tekemään yhtää mitään.