Sauvakävelysauvat ei tee kauppansa ja

17525
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Eivät ne ole 'sauvakävelysauvat', vaan 'sauvakävelykävelysauvat'. Muista se.

Äänestä
  • muista se.

    Äänestä

  • nimitys... kirjoitti:

    muista se.

    sauvakävely -kävelysauvat?

    sauva ... onpa hassu sana-

    Äänestä

  • ope. kirjoitti:

    sauvakävely -kävelysauvat?

    sauva ... onpa hassu sana-

    Sinusta voi olla hassu sana. Meistä muista ei.

    Äänestä

  • !!! kirjoitti:

    Sinusta voi olla hassu sana. Meistä muista ei.

    sauvavatkain jne. Mutta yksinään sana sauva ?

    Äänestä

ei ihme ettei mene kaupaksi, on tuo sauvakävely vain niin tyhmä laji. ihmisille on evoluution myötä kehittynyt tasapaino että pysyy pystyssa kahdella jalalla ilman sauvojakin.

Äänestä
  • liikuntamuoto. Siinä joutuu yläkroppakin rasitukselle, mitä normaalissa kävelyssä ei tapahdu.

    Äänestä

  • tehokas... kirjoitti:

    liikuntamuoto. Siinä joutuu yläkroppakin rasitukselle, mitä normaalissa kävelyssä ei tapahdu.

    Tehokkain liikuntamuoto on suksimakuu.

    Äänestä

  • tehokkain kirjoitti:

    Tehokkain liikuntamuoto on suksimakuu.

    Kävellään asfalttikaduilla, se on helppoa. Ja kunto senkun kohoaa! Ei heiluteta käsiä, kävellään hitaasti ja pysähdytään joka ikkunan kohdalla. Lepo tekee hyvää. Eikä laihduta liikoja. Lorviminen kunniaan! Ja ruokahalu kasvaa! Ihanan lihavaa!

    Äänestä

  • liian vaikeaa! kirjoitti:

    Kävellään asfalttikaduilla, se on helppoa. Ja kunto senkun kohoaa! Ei heiluteta käsiä, kävellään hitaasti ja pysähdytään joka ikkunan kohdalla. Lepo tekee hyvää. Eikä laihduta liikoja. Lorviminen kunniaan! Ja ruokahalu kasvaa! Ihanan lihavaa!

    rauhassa! Liikunta on vaikeaa. Helponpaa on syödä mussuttaa,

    Äänestä

  • tehokas... kirjoitti:

    liikuntamuoto. Siinä joutuu yläkroppakin rasitukselle, mitä normaalissa kävelyssä ei tapahdu.

    itse jos haluan yläkroppaa treenata, joko kävelen rannalle ja menen uimaan tai käyn punttiksella.
    minusta ei ole sauvakävelemään pelle-trikoot päällä.

    Äänestä

Jaa että 32 ihmistä meinaavat pistää kävelemään ?
Mahtavatko saada sauvat lähtölahjaksi ?

Äänestä

Meille sanottiin johdon taholta, meitä noin 30 duunaria, et pitää alkaa töihin siis tekemään työtä, koska maksetaan palkkaa.. parivuotta ennen, kun saimme loparit. tämä laiska looseri porukka oli tottunut vaan hengailemaan ja istuskelemaan taukohuoneissa ja ajelemaan firman autoilla omilla asioillaan vuodesta toiseen. siis jokin jakso "työelämässä" oli loppunut. mutta tämä laiskistunut jengi, oli unohtanut mitä työn tekeminen on.. niin meidät potkittiin -muonten pielle- ja siitä nous hirvee poru ja itku.. nyt samat työt tekee alihankinta miehet.. firma joutuu maksamaan vain siitä työstä mitä tehdään. ovat saastäneet milj. mä ymmärrän, että ne lusmu-ajat joita me vietimme on historiaa, ja firma teki aivan oiken siirron. koska Joulupukkia ei ihan aikuisten oikeesti ei ole...

Äänestä

selän ja pakaroiden lihaksia.

Punttitreeni hujahtaa vartista puoleen tuntiin, mutta kunnon treeni voi kestää liki tunninkin kaikkiaan.

Äänestä
  • saman asian ja kuluttaa energiaa paremmin. Pakarat kiinteytyy, selkä vahvistuu ja asennosta riippuen hauis kasvaa.

    Äänestä

Ala tehdä hieromasauvoja, johan pääsis takaisin kehiin:P

Äänestä
  • Keskusteltiin kävelysauvoista. Kysele sinulle tarpeellisia sauvoja vaikka jostain erotiikkaliikkeestä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Exel kirjoitti:

pistää 32 henkeä kilometritehtaalle.

http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=5746:exel-aloittaa-yt-neuvottelut&catid=3:talous&Itemid=5

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu