tämä edes tänne

eli olisi hakusessa sellainen `hot spot`viritelmä, joka on ilmeiseti php:llä tehty.
Eli on kuva ja hiirellä jotain kohtaa klikatessa aukeaa uusi ja aina eri sivu. Kuka tietää mistä scropto'ä voisi edes hakea - maksullinenkin olisi ok
2263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Php:llä ei vaikuteta JO selaimeen latautuneeseen materiaaliin. Minusta tuo sinun kuvaamasi juttu kuulostaa siltä, kun kyseessä olisi imagemap.

Tietty jos samasta kohtaa kuvaa klikattaessa tulee aina eri linkkin niin kyseessä voi olla php. Mutta se on kyllä niin helppo tehdä, että sitä ei tule sinulle kukaan neuvomaan. Hommaan varmaan tarvitaan random -funktio ja tarpeellinen määrä if -lauseita. Lopun saat päätellä itse,

Äänestä
  • Kiitti - siis aina eri sivu aukeaisi joka kerran kohtaa klikatessa. Mulla oli päässä jo samanlaiset ajatukset kuin vastasit - ´tarvitsin ilmeisesti vain varmistusta - siksi epäilin olinko oikeassa paikassa. Nimenomaan php on kysymyksessä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuuluukohan kirjoitti:

eli olisi hakusessa sellainen `hot spot`viritelmä, joka on ilmeiseti php:llä tehty.
Eli on kuva ja hiirellä jotain kohtaa klikatessa aukeaa uusi ja aina eri sivu. Kuka tietää mistä scropto'ä voisi edes hakea - maksullinenkin olisi ok

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu