Pakolais-vast.ottokeskusten

Mistä rahat niihin tuelee? Valtio, kunnat? mikä osuus niillä on ja tuleeko rahaa jostain muualtakin, vai? Joutuuko kunta maksaa yksin mitään?
153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Valtio maksajana ja kunta järjestäjänä.Kunta siis on hyötyvinään,mutta kaikki tämä on pois Suomalaisilta veronmaksajilta.Äänekkäimpinä kannattajina ovat tietenkin hyötyjät,siis pakolaisten kanssa touhuavat ihmiset jotka saavat palkkansa koko homman pyörittämisestä.Kaiken tämän ylläpitoon käytetyillä rahoilla olisi käyttöä nyt alasajetuilla muilla sektoreilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kustannukset? kirjoitti:

Mistä rahat niihin tuelee? Valtio, kunnat? mikä osuus niillä on ja tuleeko rahaa jostain muualtakin, vai? Joutuuko kunta maksaa yksin mitään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu