Talouden kriisi vasta alussa

472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • että jo tänä vuonna päästään yli 10% työttömyyslukemiin, siihen kun lisätään kaikenmaailman työvoimapoliittisilla kursseilla,työllistämistuilla jne jne olevat, niin puhutaankin jo useammasta sadasta tuhannesta työttömästä.

    Äänestä

  • ovat siirtyneet eläkkeelle ja kun/jos nousukausi tulee ja tuleehan se vielä.

    Äänestä

  • ikäluokat kirjoitti:

    ovat siirtyneet eläkkeelle ja kun/jos nousukausi tulee ja tuleehan se vielä.

    OSAAVIA ja AHKERIA ihmisiä tänne töitä tekemään.
    nämä kriteerit tosin rajaavat aika suuren osan maapallon väestöryhmistä tarpeidemme ulkopuolelle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Katainen kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/talous/200906160170721_ta.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu