Mistä käytettyjä urheiluvälineitä?

mike

Pitäisi ostaa monot ja sauvat. Onko Helsingissä liikettä, joka myy halvalla käytettyjä urheiluvälineitä?

17

37651

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hämeentie

      Sporttidivari on yksi. Hämeentiellä. Sturenkadun päässä. Hyvä valikoima lähes lajin kuin lajin tavaroita!

      • mike

        Eli Hämeentielle.


      • perässähiihtäjä
        mike kirjoitti:

        Eli Hämeentielle.

        RSturenkadun ja ratikkavarikon välissä.


      • juha
        perässähiihtäjä kirjoitti:

        RSturenkadun ja ratikkavarikon välissä.

        on hämeentien ja eurantien kulmassa ;=)


      • Z:N
        juha kirjoitti:

        on hämeentien ja eurantien kulmassa ;=)

        Sporrtidivari - Käytetyn urheilutarvikkeen erikoisliike Helsingin Vallilassa, Hämeentie 92. puhelin 753 3464.


      • minäki
        Z:N kirjoitti:

        Sporrtidivari - Käytetyn urheilutarvikkeen erikoisliike Helsingin Vallilassa, Hämeentie 92. puhelin 753 3464.

        ...ja monot nro 49 ovat loppuneet! ;-)


      • murtunut

        mistä saa voimistelu nauhoja kuka tietää


      • auki
        minäki kirjoitti:

        ...ja monot nro 49 ovat loppuneet! ;-)

        Mistään ei ilmene aukioloaikoja?


      • jumppa1
        murtunut kirjoitti:

        mistä saa voimistelu nauhoja kuka tietää

        voit saada nauhoja esim. voimistelukisoista jos asut sellaisella paikkakunnalla jossa niitä pidetään niin voit käydä ostamassa tai sitten jos joskus menet kattomaan kisoja. mutta niitä voi myös ostaa voimistelu kaupoista esim. jyväskylässä on tanssiina jossa myydän nauhoja ja kaikkia muita voimisteluun liittyviä tavaroita/välineitä. :)


      • RopottoRonttonen

        Vaimoni kävi kyseisessä putiikissa kysymässä suksia, mutta niitä ei annettu edes sovittaa. Palvelu oli ollut ylimielistä ja puhdasta kiusantekoa.


      • Anonyymi
        murtunut kirjoitti:

        mistä saa voimistelu nauhoja kuka tietää

        Tokmann


      • Anonyymi
        mike kirjoitti:

        Eli Hämeentielle.

        Kyllä olisit tarkistanut netistä likeen nimihän sinulle tuossa tuli esille. Kuin samalla olisit saanut kulku yhteyden sinne. Lisäksi olisit tiedon saanut useammasta paikikasta hakukoneelta suoraan kun laittanut kysymyksen hakun selaimeesi.


    • Jack
    • javaikkakahdet

      Värjää naamas niin saat uudetkin.

    • Henkilökunta antoi hintansa tuotteelle. Kauppias on kassalla nostanut sitä. Sanoi, että henkilökunta ei muistanut oikein. Näytti aivan valehtelevan eli yrittävän keinolla millä vaan saada pikkaisen taskuun lisää. Tarkastin sitten netin kautta heidän sivuja ja hintoja uusille tuotteille ja henkilökunnan hinta oli oikea. En tule uudestaan enkä suosittele.

    • Anonyymi

      Helsinki:Vuosaari -Myllypuro työtömien kirpputori. Netti sivut on F.B. tavaraa vaateita ymm mielin määrin. Tänä vuona en käynyt vime talvi oli sauvoja suksia.myllypuro. Monoja en katsonut. Ihmiset lahjoitaa paljon työtömien hyväksi ja todella hyvää tavaraa halvalla lähtee noista. Vähän vaivaa sinulle. Näet niiden sivut F.B .kirjautumatta. Mutta vaikka puhelin numeron otat ja soitat onko sielä sitä mitä tarvitset,löytyy yhteystiedot sivulta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      129
      950
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe