Stadin kundi saapuu Tippsundiin lauantaina et sillei hei! Tippsund sijaitsee Taivalsalossa Turun kauniissa saaristossa et sillei hei! Siellä järjestetään siis palstalaisille jo tutuksi tullut Miehelän leiri. Miehelä on tarkoitettu kundeille, jotka kaipaavat toisten kundien seuraa. Teppo voi jo sanoa olevansa kokenut Miehelän-kävijä. Miehelän ohjelmassa on musiikkia, tanssia, ruokaa ja tietysti juomaa sekä saunomista.
Tänä vuonna ruokapuolesta vastaa Men´s café, joka laittaa pöytää seuraavaa apetta et sillei hei:
Juhannuslounas:
- Pannupihvi, paistettu sipuli ja ruskea maggikastike
- Uunisilakkarulla smetanakastikkeessa
- Vihannessalaatti/raaste, kasvisruoka
- Perunamuhennos
- Maalaisleipävalikoima, levite
- maito, piimä, mehu, vesi
- Kahvi ja kakku
Lisäksi on muita ruokailuvaihtoehtoja et sillei hei! Toivottavasti tältä palstalta moni kundi rohkaisee mielensä ja lähtee kundien kanssa juhlimaan yöttömän yön juhlaa et sillei hei!
Lauantaiksi Miehelään!
10
1589
Vastaukset
Tässä vielä linkki, josta saa kaiken tarvittavan informaation leirin ohjelmasta ja muusta et sillei hei! Tepon auto kurvaa Tippsundiin Porin RMJ:stä noin klo 13.30 et sillei hei! Eräs hyvä kaiffari toimii kuskina.
http://www.tuseta.fi/tuseta/Miehela_09/index.htmlTässä vielä hauska linkki Miehelään liittyen et sillei hei! Tai itse teksti on relativismiksi naamioituma femakkopaatosta, mutta otsikko on todella raflaava et sillei hei!
http://satakunnanvihreat.net/ehdokkaat/mariavakiparta/2008/08/03/miehelaan-vaikka-henki-lahtisi/Tässä on juttua viime vuoden Miehelästä et sillei hei! Kuvaan päässyt Syltty on Stadin isoaseelle tuttu kundi.
http://www.qx.se/resa/10334/fira-gay-midsommar-i-finland
Lisää lämmintä faktaa Miehelästä löytyy tietysti Qruiserista, mutta sinne täytyy kirjautua ensiksi et sillei hei!
http://www.qruiser.com/clubs/club.php?id=101958- kyösti II
Puhutaanko tuolla vain svenskaa? Kyösti olisi tullut jos härmää mussutettaisiin, mutta kun Kyöstiltä ei tuo ruotsi taitu yhtään.
- Jeesmän21v
Viime vuonna oli niiiiiin hubaaa :/
Et sillei hei! Ensin tulevana viikonloppuna Miehelään ja sitten seuraava viikko meneekin erilaisten kundien tapahtumien parissa Stadissa et sillei hei!
http://www.helsinkipride.fi/
Tepon bongaa varmasti ainakin gaycooperista ja Suomen Karhujen tapaamisessa et sillei hei!
http://www.fin-bears.org/groups.htmlSen jälkeen Teppo viettääkin kesää hameväen seurassa et sillei hei! Kukaan ei voi sanoa olevansa hetero, ellei ole joskus kokeillut toista kundia et sillei hei!
- Kyösti III
teppo.moi kirjoitti:
Sen jälkeen Teppo viettääkin kesää hameväen seurassa et sillei hei! Kukaan ei voi sanoa olevansa hetero, ellei ole joskus kokeillut toista kundia et sillei hei!
Tulepas nyt jo kaapista ulos, Tepi! Et kuitenkaan tykkää olla naisen kanssa, mutta olet, jottet vaikuttaisi umpihomolta! Elämäsi helpottuu, kunhan olet ulkona!
- Tepon fani
Et sillei hei!
- Anonyymi
Hyvät oli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....989025Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3156857Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?1005970- 1523880
Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.303261Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja
Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.763235- 1822496
On asioita joita kadun
Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä171836- 321488
Mitä sä pelkäät?
Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le191286