Mannertenvälinen nahjus Matti Vanhanen on tunnetusti täysin kelvoton pääministeriksi.
Nyt kuitenkin on paljastunut suorastaan taloudellisia epäselvyyksiä vähän Kauko "Kake" Juhantalon tapaan.
Vanhanen on jäänyt kiinni valehtelusta. KEPUn rehellisin mies on tästä lähin Valehtelija-Vanhanen.
KEPU on kylmästi koplannut Kuntien Eläkevakuutuksen ja KEPUn vaalirahoituksen.
Tässä leikissä Vanhanen on menettänyt loputkin uskottavuudestaan.
Valehtelija-Vanhasen tukala tilanne
11
210
Vastaukset
- osaa kuunnella
Etkö ole tajunnut, että Vanhanen ei ole valehdellut vaaliraha-asiassa. Sen on myöntänyt jopa Urpilainen.
- Niinpä niin
Vanhasen valehtelu on ollut poikkeuksellisen törkeää. Ei luulisi, että pääministeri syyllistyy tuollaiseen.
Sivistysmaa Iso-Britanniassa ministerit ovat eronneet paljon pienempien juttujen takia. Vanhasellahan on vielä nämä törkeät seksiskandaalitkin tilillään.- seksiskandaalit
Vanhanen on seurustellut erottuaan yhden naisen kanssa 9 kk. Toisen kanssa käynyt yhden sähköpostikeskustelun. Onpa kauheita seksiskandaaleita!!
- *Kaarina*
seksiskandaalit kirjoitti:
Vanhanen on seurustellut erottuaan yhden naisen kanssa 9 kk. Toisen kanssa käynyt yhden sähköpostikeskustelun. Onpa kauheita seksiskandaaleita!!
Älä natise
- osku125
Kerran valehtelusta kiinni jäänyttä ei uskota enää missään.
- Mr Mirrikaula
Vanhasella on ollut jo monenlaista hämärähommaa ja tämä nyt taitaa olla se juttu, joka lopullisesti katkaisee nahjuksen uran.
Leivätön pöytä odottaa?- Osku vaa
Oiskohan ihan kultainen noutaja? Sen verran paljon hämärämiehet ovat rahaa kepulle syytäneet.
- .
Niin kiero ukko et kun kuolee, täytyy ruuvata hautahan kiinni..
- monsignor
Ennustan, että Vanhanen joutuu eroamaan pääministerin ja puoluejohtajan tehtävistä ennen syyskuuta. Sen jälkeen on vuorossa oikeudenkäynti Juhantalon tapaan.
- sauna pahasti tulessa ja
veronmaksajien kannalta hieno homma. Päivän Hesarissa lisätään kepun tuskaa...;
Kesärannan kohtaaminen kytki vuosi sitten pääministeri Matti Vanhasen (kesk) vaalirahoittajina liikkeellä olleisiin kohuliikemiehiin.
Helsingin Sanomat sai toukokuun lopulla 2008 käsiinsä Nova Kiinteistökehitys Oy:n toimitusjohtajan Arto Merisalon laajalle kauppiasjoukolle lähettämän sähköpostiviestin (HS 30.5.2008). Viestissä Merisalo kehuu saaneensa keskustajohdon vahvan tuen liikemiesten näkemyksille maankäyttö- ja rakennuslain tulkinnasta.
Kyse oli sekalaista tilpehööriä myyvien halpamarkettien, kuten Hong Kongien ja Robin Hoodien, rakentamisesta taajamien ulkopuolelle.
Kävi ilmi, että Merisalo oli tavannut 7. 5. 2008 Kesärannassa pääministeri Vanhasen ja puoluesihteeri Jarmo Korhosen (kesk).
Pari päivää myöhemmin Vanhanen puolusti blogissaan Toivo Sukarin puuhaamaa Ideaparkia Vihtiin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1881305
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138893- 85842
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?50711Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t250609Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä311590Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55579- 53564
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7560