Terve, olisin kysellyt että kuinka nopeasti velanlyhennyksen suoritus näkyy mastercardin tilillä?
Oletteko panneet merkille?
Maksoin suorituksen torstaina aamuyöllä, ja ei vielä perjantainakaan ollut rekisteröitynyt.
Asialla on kiire siksi kyselen.
Oletteko panneet merkille?
Maksoin suorituksen torstaina aamuyöllä, ja ei vielä perjantainakaan ollut rekisteröitynyt.
Asialla on kiire siksi kyselen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
reaaliaikainen. Ainakin minulla jos laitan 100 euroa Nordean Mastercard tilille, niin luottolimiitti nousee heti 100:lla eurolla.
Maksaako samasta pankista vai esim samposta nordeaan.. Mut tietääkseni nordeassa siirrot tapahtuu viisi kertaa päivässä..
Kiitokset! Tuolla logiikalla siis Samposta kun makselen niin 2 päivää menisi, toivotaan että toteutuu =)
Nyt on paniikki päällä, torstaina siis maksoin Samposta niin onko nyt varma että tänään on maksu kirjautunut master tilille?
Harvoin on tällainen tilanne, mutta juuri tänään tarvitsisi tuon 100 euroa, ja pulassa ollaan jos ei maksu ole kirjautunut tänään klo 16 mennessä.
Miten on Sampo vs Nordea tämä tilanne?
Pari pankkipäivää siinä voi hyvinkin mennä. Älä ylläty, jos suoritus ei näy ennen keskiviikkoa.
Ajatella, olivat tulleet jo aamupäivällä!
Kyllä elämä näin nykyajan ihmisenä on helppoa...kaikki sujuu.
"Kyllä elämä näin nykyajan ihmisenä on helppoa...kaikki sujuu."
:)
Olihan koko rahan edestä jännittämistä. :) Onneksi kävi hyvin.
Nyt on mukavasti asiat, raha-asiat hoidossa, terveys kunnossa ja kesä päällä =)
Sitten kun löytäisi vielä vuodeksi työpaikan, ei väliä miltä alalta, niin sitä on ihan maanpäällisessä paratiisissa =)
Tämä kesä menee rahatilanteen vuoksi luonnossa seikkaillen, ensi vuonna voisi kokeilla kaupunkilomia ja ulkomaita =)