Olen amwaylla mukana,että postiivisia asioita on.Ei mitään negatiiviset missään kun miksi tekisimme näin ihmisille negatiivista.Tienaa rahaa kyllä tulemaan,että jos aloitat hommiin ja aktiivinen kun tapaa ihmisiä.tietysti kyllä antaa teille aikaa ja teette päätöksiä,että lähdettekö mukaan tai ette.Aluksi liityin amwayhin ja jälkeen en tiennyt todella muuta,että amwaylla on muuta kyllä.Mielestäni he kyllä mukavia ihmisiä kun tapasin uusiin ihmisiin.Ei se ole kauhea juttu mitään.Ei amwaylla todella yrittää huijausta ihmisille mitään,koska oikeus on 90 päivän ajalta irtisanoa amwaysta ja jos tyytyväinen niin voi jatkaa kuin haluat.Tekemättä mitään vain istua kotona sitä ei voi saada rahaa.Pitää kutsua ihmisiä tai tapaa ihmisiä sitten jos tulla liityä mukaan ,että niin saa rahaa.Ei ihan heti isompi rahaa saa,mutta se vain kasvava tuloja alussa vähän rahaa ja myöhemmin enemmän rahaa.Vähän samaa kuin palkan korotus.Ei alh:lla koskaan yksin kun aina apua ylälinjalta tietoja.
Kertoisin jotakin
asiasta.
8221
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
kun Amway itsekin tunnustaa sen.
"Ei ihan heti isompi rahaa saa,mutta se vain kasvava tuloja alussa vähän rahaa ja myöhemmin enemmän rahaa."
3/1000 aktiivisesta saa niin paljon rahaa, että pääsee edes omilleen. Totuuteen nähden tekstisi on rikollisen positiivinen.
mitä ne 1000 tai 10000 tekee. Jos ne ei halua/pysty "jalkapalloa" pelamaan, se ei tarkoita etteikö joku muu(sinä) pysty. Samalla tavalla kaikki lähtee omien korvien välistä. Verkostomarkkinoinnin 6- vaiheista toimintamallia pystyy pyörittämään kuka vaan jolla on motivaatio ja näkemys kohdallaan. Sinulta puuttuu tämä näkemys . Rahaakin voi siinä sivussa tehdä. Kaikki menestyneet ovat 100% menestyneet, koska verkostot perustuu valmentautumiseen samalla tavalla kuin jalkapallo. Ne jotka voittavat itsensä menestyvät. Verkostomarkkinointi on itsensä kehittämisbisnes ja on oma häpeä jos et lue kirjoja. Menestyminen on polku jota menestyneet ihmiset ovat oppineet seuraamaan. Miksi sinä et näe sitä vaivaa että opettelisit?
"3/1000 aktiivisesta saa niin paljon rahaa, että pääsee edes omilleen. Totuuteen nähden tekstisi on rikollisen positiivinen."
Et todellakaan ymmärrä verkostojen syvyyttä, että olisi jotakin keskustelupohjaa. Suurinosa ei koskaan edes hae rahallista etua verkostoista. Asiakkuus suurimman osan tapa olla verkostoissa mukana. He eivät tavoittele taloudellista etua vaan ostavat tuotteita. Lisäksi verkostoissa on paljon ihmisiä joille se on harrastus. Ammattimainen ote puuttuu, joka on eräs menestymisen edellytys. Ihmisiä on oikeasti joka lähtöön. Ne jotka ovat elämässä muutenkin jo menestyneet, pärjäävät myös verkostoissa hyvin.
Uskot mitä haluat,mutta ihan samaa minulle.En ole sanonut luvannut"helppoa rahaa" ihmisille noin vaan.Osaan kyllä kieltäytyä.Voisitko selittää,että miksi ihmisiä mukaan amwayhin vaikka heillä osa ammatista myöskin entiset poliisit??Oletko joku fiksu ihminen tai nero?Niin amway tunnustaa itse sen,mutta pitäisikö amway vaieta ikuisesti ihmisiltä?Omani asiaa,että liityin amwayhin.Aivan turhaan puuttua asioihin,koska me alh:t ei kukaan pakottaa ihmisille että"pakko lähteä mukaan amwayhin".Onko kielletty osoittaa tai esittää juttuja tänne palstassa?Omasi asiaa,että et usko tai et ole kiinnostanut tippakaan.Vaieta on pahempaa kuin tunnustaminen.Liiketoiminnassa suomessa niin GNLD,nature's own,herblife,amway ja jotakin muu sitä täytyykö kaikki lopettaa liiketoiminnan?Onko olemassa suomessa verkostomarkkioinnissa "äkkirikastumaan"?Enpä usko.
ja riippuu ihmisen omasta asenteesta, lähteekö parantamaan omia taitoja positiivisen tiedon avulla vaiko lähteekö riiitelemään itsensä kanssa hakien negatiivistä virhettä. Jokaisen oma valinta mitä haluaa hakea. Positiivisilla ihmisillä on vain mahdollisuus menestyä.
Keksitkö itse joita juttuja, vai käännätkö ne huonosti jostain muusta kielestä? :-)
"negatiivistä virhettä"
Mikä on "negatiivinen virhe"? Entä mikä on "positiivinen virhe"? Saako positiivisa virheitä hakea amwaysta? Miten ilmenee positiivinen virhe?
"Positiivisilla ihmisillä on vain mahdollisuus menestyä."
Tarkoittaako uot että esim. oma menestymiseni elämässä on harhaa, koska pidän teidän jorinoita naurettavana paskanpuhumisena? Itse asiassa en ole oikeastaan moneenkaan asiaan yhtä "negatiivinen" kuin laisiisi "piznezmiehiin".
Jokainen vastaa sen mukaan mikä on oma asenne itseensä ja muuhun ympäristöön. Toisilla on jatkuva synkkä yksinpuhelu päällä.
Jos et osaa arvostaa muita ihmisiä niin miksi muut arvostaisi sinun mielipidettä?
Huomaatko, että jatkuvasti kaikesta mitä kirjoitat on jatkuvasti sana minä, minä, minä....... ja kaikki muu on ympärillä paskaa. Kommentoit tällä linjalla kaikkea täällä.
Puhuu tyyppi joka kirjoitti itse itselleen samassa ketjussa aiemmin. Synkkää?
Sitten kommentteja:
"kommentoit täällä?"
Miksi itse "kommentoit täällä"? Olisikohan tämäö verkostovirityksiä koskeva palsta?
"Jokainen vastaa sen mukaan mikä on oma asenne itseensä ja muuhun ympäristöön."
Nimenomaan. Minun asenne teikäläisiin on halveksiva tai häviäjiä kohtaan säälivä, eli lähes tulkoon kaikkia teistä siis säälin. Mitä sitten?
"Toisilla on jatkuva synkkä yksinpuhelu päällä."
Miksi sellaista pidät yllä?
"Jos et osaa arvostaa muita ihmisiä niin miksi muut arvostaisi sinun mielipidettä?"
Minä en arvosta huijareita. Muita ihmisiä arvostan. Onneksi minun mielipide teidän virityksistä on saman kuin vähintään 99,9 prosentin. Vituttaako, kuuntelen? :-)
"Huomaatko, että jatkuvasti kaikesta mitä kirjoitat on jatkuvasti sana minä, minä, minä....... ja kaikki muu on ympärillä paskaa. Kommentoit tällä linjalla kaikkea täällä."
Paskan marjat. Huomaatko että sinun kirjoituksissa kirjoitat jatkuvasti sinä, sinä, sinä... Eli hyökkäät kimppuuni naurettavalla jargonilla, kun et osaa muuta tehdä.
Toisekseen eikö se mennyt niin että jokainen vastaa itsestään 100 prosenttisesti, ja muista ei nimenomaan saanut välittää. Koettakaa/koeta päättää miten se jantterointi nyt menikään.
Tällä kertaa kirjoitti.
Negatiivinen virhe on kait positiivinen asia jos sitä laskuopin kautta pyörittää. Kaksi negatiivistä on positiivinen. Positiivista sanottavaahan me VM touhuista etsimmekin mutta huonosti löytyy. Harvan työpaikka on joka vuosi käräjätuvassa ympäri maailmaa, jopa viranomaisten lakkautusuhan alla. Tämä jo kertoo oikeastaan kaiken.
Kuten timatti kirjoitti: Positiivisilla ihmisillä ON VAIN mahdollisuus menestyä. Ei mitään muuta. Hieman meni yleistyksen puolelle se että rinnastettiin positiiviset ihmiset ja verkostoijat samaksi ihmisryhmäksi mutta menköön.