...Sellainen ohjelma millä voisi poistaa kaikki tassunjäljet koneelta..esim: jos on asentanut koneelle winzipin ja kokeiluaika tullut täyteen..( ei toimi sen jälkeen )..niin että voisi uudestaan käyttää kokeiluaikaa hyväksi??
Kiitos etukäteen asiallisista vastauksista
Mistä löytyisi..
8
719
Vastaukset
Tällä palstalla ei saa kehoittaa rikokseen.
- w 2000 pro
Rikollista ei varmaankaan ole oman koneensa täydellinen puhdistus..jollain sellaisella ohjelmalla..joka siivoaa jonkun määrätyn ohjelman aikaisemmat tassunjäljet kokonaan pois !!
- fdsasa
Winzipille on kyllä ilmaisiakin vaihtoehtoja myös wintoosaan, kuten lähestulkoon mille tahansa ohjelmalle mitä kotikäytössä tarvitsee.
- oobetimer
..ilmaisohjelmia, joita saa esimerkiksi seuraavasta osoitteesta..
http://www.ilmaisohjelmat.fi/- W 2000 pro
En kysynyt mistään ilmaisohjelmista..niitä on mulla kone täynnä..vaan kysymys oli ..siis että mistä saa ja millaisen ohjeman millä voi poistaa jonkin ohjelman ( oli kaupalllinen tai sitten ei )..kaikki tassun jäljet niin että..esim: voi ottaa ohjelman uudestaan käyttöön..kokeiluajaksi !!
- Pete.
W 2000 pro kirjoitti:
En kysynyt mistään ilmaisohjelmista..niitä on mulla kone täynnä..vaan kysymys oli ..siis että mistä saa ja millaisen ohjeman millä voi poistaa jonkin ohjelman ( oli kaupalllinen tai sitten ei )..kaikki tassun jäljet niin että..esim: voi ottaa ohjelman uudestaan käyttöön..kokeiluajaksi !!
Kokeile rekisterinpuhdistusohjelmaa.
Mutta HUOM:
Jotkut ohjelmat tekevät sellaisia merkintöjä windowsin rekisteriin että niitä ei saa pois edes millään rekisterinpuhdistusohjelmalla.
Tuolta olen itse katsonut:
http://keskustelu.afterdawn.com/thread_view.cfm/1/315445#1829588 - ÄijäTietokone
W 2000 pro kirjoitti:
En kysynyt mistään ilmaisohjelmista..niitä on mulla kone täynnä..vaan kysymys oli ..siis että mistä saa ja millaisen ohjeman millä voi poistaa jonkin ohjelman ( oli kaupalllinen tai sitten ei )..kaikki tassun jäljet niin että..esim: voi ottaa ohjelman uudestaan käyttöön..kokeiluajaksi !!
Vaikka et kysynyt ilmaisohjelmista niin mä kysyn sulta -> miksi ihmeessä käytät WinZip-ohjelmaa, eihän se edes tue isoa kasaa pakkausformaatteja.
Ja muille tiedoksi, ilmaiskokeiluversion esim. 30 päivää poistaminen koneesta ja uudelleen asentaminen toiseksi 30 päiväksi ei kyllä täytä ihan rikoksen merkkejä ellei mene oikeasti ja löydä tuota kohtaa rekkareista ja muuta näin ollen ohjelman tekijän tekemää koodia/rekisterimerkintää.
Jos pystyy poistamaan kaiken ja asentamaan uudestaan 30 päivän version niin ei se nyt mikään rikos ole (sitä paitti isompi rikoksia luetaan joka päivä lehdistä ihan riittämiin).
Älä nyt hikoile winzipin kanssa vaan asenna IZArc sekä BDZip koneellesi niin niillä hoituu pakettien teot ja näiden purkamiset paljon winzipiä kätevämmin ja tukevat ihan älyttömästi eri pakkausformaatteja kuin Winzip tunnistaa vaan murto-osan.
- ...suosittelen...
...korvaamaan ainakin tuon Winzipin Winrarilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3814136Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1151546- 1341407
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko671137Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔63961Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass15956Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise12907- 38890
- 65871
Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään60869