kun ei siinä ole cd-asemaa!!
?
Tekeekö palautuslevy jonkun tikku jutun??
Auttakaa!
?
Tekeekö palautuslevy jonkun tikku jutun??
Auttakaa!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Siinähän se käyttöohjeessa kerrotaan miten järjestelmä palautetaan.
itse kone on ihan omitiunen...
edelleisen omiatajan virityksiä täynnä.
ohjekirja ei sisältynyt kauppaan!
"itse kone on ihan omitiunen...
edelleisen omiatajan virityksiä täynnä.
ohjekirja ei sisältynyt kauppaan!"
Oman Asus EEE 901:n käyttöohjekirja sanoo, että käynnistyksen aikana kun painaa F9 näppäintä voidaan palauttaa kone tehdasasetuksille mikäli koneessa on palautusosio (en tiedä päteekö EEE 900:ssa, tai Windows XP versiossa kun siinä on vähemmän tallennustilaa kuin normaaliversiossa). Muuten sitten neuvotaan kytkemään ulkoinen DVD-asema kiinni koneeseen ja käynnistämään kone siitä palautus-DVD:llä.
no ehkä saan sellaisen kyhättyä ulkoisesta kovalevystä iskemällä ideen kiinni dvd aseman..
Toimiskohan?
katso netistä ohjeet....
tarvitaan vain toinen kone millä tikku tehdään!
tilaaa!
Muutenkin aina parempi poistaa, kuitenkin joku vahinkossa buutaa sen palautuksesta ja Hallelujaa vaan kaikkille töillesi.
Itse en edes tiennyt koko palautusosiosta aluksi kun käyttis ei vienyt kuin gigan tai pari ja se ei näy missään. Palautusosion boottaus ei onnistu vahingossa sillä siitä ei kerrota kuin ohjekirjassa, ja sittenkin kysytään varmistus.
Työt ei katoa mihinkään, sillä kotikansio on fyysisesti erillisellä laitteella ja osiolla. Omassa Asus EEE 901:ssä on 16Gt kotikansio ja 4Gt kansio käyttikselle.
Muistaaksen boottaavan tikun tekemeinen on vaikean sorttista. Onnistuukohan windowsin asentaminen tikulta.
"Muistaaksen boottaavan tikun tekemeinen on vaikean sorttista. Onnistuukohan windowsin asentaminen tikulta."
Voi se Windowsilla olla.
ulkoisesta kovalevystä..
kovon tilalle dvd piuhat vaan kiinni ja pelittää nätisti...
on kokeiltu.. enemmän menee aikaa tikun väsäämiseen.
http://data.nurkka.us/eeepcrecovery_opas.html
tossa tkuntekohje...
levy näkyy olevan piratebayn listoillakin
seen pysty vastaamaan niin että siittä olisi kysyjälle apuja..
Tiedän vitun hyvin että mm hb läppäreitä palautetaan vahinkossa jopa 20%
liian helppo palauttus, ja kaikki haviää!
eee900 ei sentää ole niin dami kone, mutta kärsii muistinvähyydestä, joten en ihtään ihmettele jos moinen roiukuva osio saisi monoo..
ydessäkään koneessa ei tule säilyttää palautusosiota!