kansikuva poikana. Selittelee mitä hän on tarjonnut valtion laskuun Tamminiemessä vaalirahoittajilleen! Siinäpä on selittelemistä. Muisti palaa pätkittäin, kuten Uuno Turhapurolla.
Suurvalehtelija Matti Vanhanen taas hesarin.
varma.kosto
9131
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sen kans vois lähteä vaikka kaljalle.
mutta ei varmojen.hinttien kanssa, hyi helvetti.
hehe et siis tajunnut.
Valehteliko Lipponen elintarvikeviraston tulon Suomeen?
omalla rahoituksella???
Matti kuskaa naisiaan valtion laskuun ja ryyppäyttää Tamminiemessä yritysmafian johtoa, että tukevat vastaisuudessakin demokratiaa kepun suuntaan.
miten dementikko voi olla pääministerinä. 80-luvulla Urkki joutui luopumaan virasta, kun alkoi samalla tavalla
unohtelemaan asioita.
Satusetä Lipponen loppaa kaasuputkea. Et auvo kitaasi, että miten tommonen demendikko?
matti on korjanut asoita mitä Paavo Lipponen sotki pahasti esimerkkinä Ruuan arvonlisävero kun suomi meni eu 1995 suomi sai 12% alv mitäs paavo teki se nosti sen 17% nyt voi köyhä ostaa ruokaa halvemmalla lokakuussa alkaen Lipposen suuri möhläy on merkittävä syy puupulaan. Paavo riepu ajatteli kai, että lyö myyntiverolla kepulaiset polvilleen. Toivin kävi, sillä merkittävä määrä sellumiehistä on demareita en nää mitän vika Matti Vanhaselta 1000 kerta Parempi pääministeri mitä oli lipponen