Vanhanen puolusti taannoin apinan raivolla uusien Ideaparkin rakentamista vaikka lainvastaisesti.
Nyt on tullut ilmi asioita, jotka panevat Vanhasen kannanotot oikeaan järjestykseen.
Vanhanen on Topi Sukarin ja Kyösti Kakkosen tsuppari.
Kun Topi karjaisee Vanhaselle: "HYPPÄÄ!", Vanhanen änkyttää vastaukseksi: "Ku-kuinka ko-korkealle?"
Nyt on tullut ilmi asioita, jotka panevat Vanhasen kannanotot oikeaan järjestykseen.
Vanhanen on Topi Sukarin ja Kyösti Kakkosen tsuppari.
Kun Topi karjaisee Vanhaselle: "HYPPÄÄ!", Vanhanen änkyttää vastaukseksi: "Ku-kuinka ko-korkealle?"
Vastaukset 4
Vanhimmat
Nämä KMS:n muutamat satkut ja tonnit ovat pelkkää silmänlumetta kun taustalla on Suomen suurin korruptio kun kaupalle annetteiin ruuan arvonlisäveroalennus.
S-ryhmä suurimpana arvonlisäveroalennuksen hyötyjänä.
Vanhanen LUPASI arvonlisäveron jo 2006 ja kauppa on kätevästi kuitannut alennukset hinnankorotuksina jo neljään kertaan.
Ruuan alv:n alennustapa oli historian suurin "kupla", koskaan, eikä milloinkaan ole veronalennukselle annettu siirtymäaikaa.Aina yleensä päätöksen ja toteutumisen välisen ajan on ollut hintasulku voimassa, niiden muutaman viikon siirtymän ajan.
Tämähän on avoin valtakirja teollisuudelle ja kaupalle, että hoitakaa homma "kotiin". Teollisuus ja kauppa ovat sen kyllä moninkertaisesti hyväkseen käyttäneet.
Nyt vasta viimeisten viikkojen aikana olen tajunnut miksi tällainen päätös piti saada aikaan. Se on palkkio saaduista tukieuroista.
Vanhanen on Suomen historian idioottimaisin ja epärehellisin pääministeri. Sen koko ura alkoi rosvouksella ja samaa paskaa jatkanut koko kautensa ajan. Kepu on nyt pelkkä konnien puolue.
Nova Group on ostanut koko kepun. Sitähän tuo Merisalokin uhosi jo eduskuntavaalien aikaan.