Halonen maksoi kiinteistöstä 134 000 euroa.
puurunkoisessa, tiiliverhotussa punaisessa talossa on 85 neliön asuintilat, erillinen 40 neliön toimisto-osa ja autotalli.
http://www.hs.fi/artikkeli/1135247092677?ref=rss
Pena muuttaa sinne kans ?
puurunkoisessa, tiiliverhotussa punaisessa talossa on 85 neliön asuintilat, erillinen 40 neliön toimisto-osa ja autotalli.
http://www.hs.fi/artikkeli/1135247092677?ref=rss
Pena muuttaa sinne kans ?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tontti on suurensuuri,
rakenntaa voi vaikka pari lisäsiipeä kissoille ja penalle ja kari pekkoselle!
Köyhä ei vois ostaa vaatimatonta taloa ees.. vain pieniosa kansasta tietää, ettei raha tee onnelliseksi. sääli vaan, että suurin osa Köyhistä Ei pääse sitä itse totemaan VAAN itsepäisesti LUULEE, että kun saisin RAHAA, niin kaikki muuttuis kivaksi... siinä harhassa menee Suurimman Suomalais Joukon elämä hukkaan.. sitku... sitku... mutku... mutku...
1. Tarja Halonen osti Hakaniemen torikadulta Helsingistä 50-neliöisen jugend-asunnon 2008 vuoden lopulla.
2. Siitä parin korttelin päässä Vetehisenkujalla sijaitsee 130-neliöinen kerrostaloasunto, jonka Tarjan puoliso Pentti Arajärvi osti vuoden 2007 lopussa.
3. Lisäksi Halonen ja Arajärvi omistavat naapurihuoneistot Wallininkadulta, Kalliosta. Huoneistot ovat olleet vuokralla sen jälkeen, kun pari muutti Mäntyniemeen.
4.Halosen ensimmäinen kotitalo on Hämeentien pohjoisosassa, lähellä Helsinginkadun risteystä.
5. Halonen kävi katsomassa Merihaassa Hakaniemenranta 18:ssa 115 neliön suuruista osaketta jonka myyntihinta on 494 000 euroa mutta pitää sitä liian pienenä.
Helppo ostaa kun kansa maksaa yhteiskunnan tuhoamisesta verotonta palkkaa 126 000 euroa vuodessa. Eikä tuo tajuton rahasumma edes kulu ollenkaan elämiseen koska kaikki kulut maksetaan asuntoa myöden niin kauan kuin hän istuu mitättömänä valtapaikallaan.
Kaikki oikeat työt Halonen siirtää muille koska hänellä on siihen laillinen oikeus mutta tuhoamisen hän kyllä hoitaa itse.
Ei Halonen tiedä mitä on elämä käteen jäävällä 500 euron työttömyystuella.
Ei ikinä joudu TYÖTTÖMÄKSI.. esm. mä juopottelin -70 luvulla, niin minulla oli Tietty niin hyvät välit.. "kaikeata huolimatta", että mun Firman omistaja Bossi sanoi. nyt toi juopottelu riitää.. ja kehoitti kolmen kuukauden aikana hankkimaan paremman Duunin, jossa ei tarvii olla autonajo kunnossa jokapäivä.. niin tein myös. mmutta juopottelukin pikkuhiljaa loppui.. tämä vaan esm..ki..
yleensä hakevat sopivia sijoituskohteita rahoilleen. Niin on tehnyt myös Halonen ja Arajärvi.
Presidentillä on presidentin palkka ja etuudet. Tyhmä se, joka häntä kadehtii.
Ne 500 euron työttömyystuella elävät voisivat katsoa itseään peilistä ja kysyä itseltään, että "miksi en opiskellut silloin kun se oli mahdollista?".
ettei moni akateeminen työtön ole opiskellut?
Kuusi tutkintoa erilaisia ammattitutkintoja ja yliopistollinen loppututkinto päälle ja asiat kunnossa, mutta kun ei ole töitä löytynyt vaikka kokemusta työelämässäkin on saatu vuosikymmenien ajan. Että ei opiskelu kannata - rahaa kyllä tuhrautuu - mutta tyhjän saa yrittämättäkin - näin on.
oma pikku DDR ..... ja sileen ????