PV Tennis luovutus

voittto

eli jos toinen luovuttaa kesken tennis ottelun onko kerroin 1.00 vai toisen voitto? kyseessä tieten veikkaus.

3

2195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rama-dan

      No luovuttihan se mielialapelaajien kuningas Tursunov sen ottelunsa kun ei muuhunkaan pystyny. Kyllä ne vedonlyönnit vaan Zverevin voitoksi kirjataan. Tietääkseni rajana on se että jos pelaaja pelaa yhden kokonaisen pelin (eli siis maallikoille tiedoksi että pelit ovat niitä joista "pikkueriä" erä koostuu tyyliin 6-4) niin sen jälkeen luovutus on sama kuin häviö veikkauksessakin.

      Tursunov on kyllä ATP-kiertueen suurimpia paskanaamoja. Kaamea mielialapelaaja ja hänet tunnetaan mm. siitä että hän ei aina häviön jälkeen edes suostu kättelemään vastustajaansa koska on niin lapsellinen idiootti. Tursunoville voisi esittää kysymyksen joka kuuluisi näin: HALUUTSÄ TURPAAS??!!!

      • fghjfhj

        miks sivuil lukee : Jos tapahtuma puolestaan peruutetaan, KESKEYTETÄÄN tai järjestetään sellaisena ajankohtana, ettei sitä voi käyttää Vedonlyönnin kohteena, saavat kaikki kohdetta pelanneet, riippumatta valitusta pelimerkistä, kertoimen 1,00. ???


      • Rama-dan
        fghjfhj kirjoitti:

        miks sivuil lukee : Jos tapahtuma puolestaan peruutetaan, KESKEYTETÄÄN tai järjestetään sellaisena ajankohtana, ettei sitä voi käyttää Vedonlyönnin kohteena, saavat kaikki kohdetta pelanneet, riippumatta valitusta pelimerkistä, kertoimen 1,00. ???

        "Jos tapahtuma puolestaan peruutetaan, KESKEYTETÄÄN tai järjestetään sellaisena ajankohtana, ettei sitä voi käyttää Vedonlyönnin kohteena"

        Ei tapahtumaa keskeytetty vaan Tursunov luovutti. Usko nyt, hävisit vetos kestä se kuin mies, vai HALUUTSÄ TURPAAS??!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      462
      2848
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      15
      2675
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      272
      1618
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      84
      1204
    5. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      441
      1145
    6. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      63
      1098
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      156
      980
    8. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      938
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      909
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      79
      895
    Aihe