Päiväkodit varovat TAPPAJAHOMOA.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200906249823649_uu.shtml

Onko tämä nyt homofobiaa, xenofobiaa (muukalaiskammoa) vai rikollisfobiaa? Etsitty kun rikastuttaa Suomen kulttuuria kuulumalla jopa kolmeen vähemmistöön samanaikaisesti.
699
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

yhtä homoo noin pelkäävät? Ei kai se lapsille oo mitään tehny?

Äänestä

olisi homo? Jos ryöstää ja tappaa homon, ei kai se tekijästä tee homoa?

Äänestä
  • uhrin homobaarista.

    Äänestä

  • jos löytää kirjoitti:

    uhrin homobaarista.

    Käy kyllä paljon heteroitakin. Homon voi varmasti myös helpommin houkutella. Monet heterot ryöstää juuri tämän takia homoja. Sitten on myös nuoria heteronarkkareita, jotka homostelee varakkaiden homojen takia ihan vaan rahan vuoksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Homofobiaa? kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200906249823649_uu.shtml

Onko tämä nyt homofobiaa, xenofobiaa (muukalaiskammoa) vai rikollisfobiaa? Etsitty kun rikastuttaa Suomen kulttuuria kuulumalla jopa kolmeen vähemmistöön samanaikaisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu