Lieneekö totta vai tarua, mutta olen huomannut, että jos kauniisti toivottaa hyvää kesää (vakavamieliseen kunnioittavaan tyyliin "Herran siunausta Teillekin!") kaikille laululinnuille ja joka ikiselle höntiäiselle, joka vastaan tulee, niin linnut laulavat ylimaallisen kauniisti, hyönteiset lentävät ystävällisen onnellisissa kaarissa ja hyttyset saa muutamalla kohteliaalla lähes ääneen lausutulla huomautuksella lentämään muualle!
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
olen testannut,hyvin toimii
kissuakaan vastakarvaan ;)))
Ja sit noita hyttyjä, minulta ei saa minkäänlaista armoa.
Olen allerginen, todellakin. Ei ole hienostelua.
Mutta, mietelmääsi, kas hyvään on niin helppo tulla mukaan, pienikin ininä lämpimästi voi pelastaa päivän, se on taito jonka meistä useamman pitäisi omaksua :)) Upeaa et olet sen tajunnut.
olen melkoisesti seurannut pörriäisiä.. ja tullut siihen tulokseen että ne lentävät melko sattumanvaraisesti ilmatilassaan pälyillen.