Moro
Nyt kävi sillain, että menin humalapäissäni kokeilemaann pilveä toisen kerran elämässäni. Otin parit savut jointista. Tuntui että olo ei muuttunut juuri lainkaan. Samalla lailla kuin ensi kerrallakin.
En tajunnut että kannabiksen polttamisesta näkyisi jälkiä niin kauan veressä ja virtsassa. Olen lähdössä armeijaan 13.7. ja poltin 26.6.
Mitä luulette? Näkyyköhän polttelu huumetesteissä, jos testeihin joutuu heti ensimmäisellä viikolla armeijassa? Pitääkö sitä anoa lykkäystä vielä vuosi tai puoli vuotta. Olen aktiivisesti urheileva ihminen, ja minulla on nopea aineenvaihdunta.
Armeijan huumetesti
17
25783
Vastaukset 17
- ddwadwad
Ei siellä mitään testejä oteta.
Ihan turhaa huolehdit vaikka veressäs jotain jäämiä olisikin.
Ellet lähe kolmeakymmentä ketolaa sinne raahaamaan niin ei hätää :) - --------------
ÄLÄ mene anomaan lykkäystä, mikäli muuten olet aikeissa armeijan suorittaa. Testeihin arvotaan muistaakseni kolme/yksikkö eli suhde, että sinut valitaan on noin 1:30. Ja se testi on toisella viikolla vai oliko ensimmäisen loman jälkeen, ei kuitenkaan ekalla viikolla. Pelkkä positiivinen tulos ei vielä merkkaa mitään. Testistä voi myös kieltäytyä mutta se merkitsee positiivista tulosta. Joka taas katkaisee tien AUKhon tai pv:n autokouluun. Silmätikuksi joutuminen on siitä se pahin rangaistus, mikä herkemmälle kaverille voi kyllä olla liikaa.
- ,..................
Ja sitten off-topicia. Armeijan huumetesti vaikka näennäisesti onkin hyvää tarkoittava, on taas esimerkki isojen puolueiden ja heidän eturyhmiensä noitavainomaisesta "narkkijahdista".
- ddwadwad
Mitä helvettiä te alkonarkit kusetatte täällä taas?
ARMEIJASSA EI TEHDÄ MITÄÄN HUUMETESTEJÄ. PISTE!- Anonyymi
Kylläpä tehdään!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kylläpä tehdään!
Sehän on hyvä, positiivisella tuloksella saa vapautuksen palkattomasta pakkopalveluksesta. Pitää olla erityisen tyhmä, jos lusii tuollaisen sukupuolen perusteella annetun kakun 6 euron päiväkorvausta vastaan, herroittelee ja nöyristelee käskijöitänsä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sehän on hyvä, positiivisella tuloksella saa vapautuksen palkattomasta pakkopalveluksesta. Pitää olla erityisen tyhmä, jos lusii tuollaisen sukupuolen perusteella annetun kakun 6 euron päiväkorvausta vastaan, herroittelee ja nöyristelee käskijöitänsä.
Laiska paska vaan oot.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Laiska paska vaan oot.
Hah haa, tunnistit itsesi ja otit heti osumaa. Olet antanut tehdä itsestä tahdottoman pellen intissä, nöyristellyt ja herroitellut käskijääsi. Ei ihme, että raivostuit edellisestä kommentista, sinua hävettää, ihan syystäkin, tunnet itsesi tyhmäksi, mikä oletkin.
- poipoipoi
Meillä piti toisella tai kolmannella viikolla laittaa nimi lappuun, jos suostuu huumetesteihin (joista viellä ilmoitettaan erikseen), elikkä salaa sitä ei muiden testien joukosta otettu. SIlti ketään ei testattu, vaikka syytä olisikin ollut(porukkaa tuli ihan pilvessä lomilta pois). Oli kuulemma legendan mukaan aikaisemmalta kurssilta otettu yhdeltä hepulta testi, koska oli jäänyt kiinni kasarmilla, jostain aineesta. Mutta ilman epäilyä ketään ei testata.
Jos et ole muulloin paljoa pajautellut ja urheilet niin en usko että edes näkyisi testeissä.
Ja vaikka niistä jää kiinni niin mitä sitten, et pääse joihinki speciaali-hommiin ja joissain paikoissa ei pääse AUK:iin, mutta ei se elämää kaada vaikket upseeriksi pääsisikään.
Koita pitää hauskaa intissä - K77
Heips,
kerta-annos kannabista näkyy 2 vkoa virtsassa (max.) joten pitäs olla poissa jo tohon mennessä : )- steroid 33
Kuinkahan pitkää steroidit näkyvät veressä.
- lol'd
steroid 33 kirjoitti:
Kuinkahan pitkää steroidit näkyvät veressä.
^
- heikki viikos
mitäs seurauksia on jos kuseekin ne positiiviset seuloissa? välitön lykkääminen?
- fsgd
a) Jos olet polttanut vain kerran, ei pitäis parin viikon päästä näkyä mitään.
b) Meillä ainakaan mitään testejä ollut, vaikka kusta otettiinkin. Siitä kusesta tutkittiin jotain ihan muuta ku huumeita.
lopeta kuumottelu. - Anonyymi00016
Yksityiseen labraan ilman lähetettä. Tietäjät tietää .
Itellä ei otettu 1/24 Hamina mitään testejä. Ottavat vain jos herää epäilys jostain. Näin karsiutuis puolet pois jos kaikilta otettais testit
- Anonyymi00018
Trumpilta loppuu sotilaat huumeiden käytön vuoksi. Siksi siellä on kovat otteet.
Columbia seuraavaksi. Moraalit vastakkain, Trumpin ja Columbian väestön
joka viljelee pakosta elääkseen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 751220
Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔821137Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen241095Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t129965Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!
Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m6918- 60854
Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???
LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.73724Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok132682Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast50652Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.80632- 48547
Miten sinä voit?
Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua90540- 25512
- 36495
- 112492
Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen
Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t11490- 43477
Moottoripyöräonnettomuus
Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää40448- 19446
- 33405