Ismon Valinta...

Mitenkä se Stellans kauppaketju voi olla kannattava kun siellä ex-Ismon Valinnassa on enemmän työntekijöitä kuin asiakkaita?
41276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mä uskoisin että ovat puduttaneet maitopurkin tai keksien hintaa. Ja mistä voi tietää kuinka kannattava se on kun ei kamera seuraa koko ajan sitä kauppaa. Siellähän voi olla ihan älytön myynti kun kamera menee niinko ulos kaupasta.

Katsos siinä on niin monta jujua, mihin se kannattavuus voi perustua.

Äänestä
  • siis niinhän se onkin!! Kyllä siellä varmaan käy kamalasti porukkaa sillon kun kamera ei kuvaa! jösses.

    Äänestä

  • pässi kirjoitti:

    siis niinhän se onkin!! Kyllä siellä varmaan käy kamalasti porukkaa sillon kun kamera ei kuvaa! jösses.

    Onx kukaan käyny siä kaupas ikinä?! Onx siel ruuhkaa?!

    Äänestä

  • Aino kirjoitti:

    Onx kukaan käyny siä kaupas ikinä?! Onx siel ruuhkaa?!

    Ei, vaan maito maksaa Stellansissa 1680 euroa ja paahtoleipä 2484 euroa.
    Näin saadaan kuukaudessa huomattavat käyttökatteet.
    Ja väliäkö sillä, jos se kerran joku sveduketju on, vaikkei kannattaisikaan ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gismo kirjoitti:

Mitenkä se Stellans kauppaketju voi olla kannattava kun siellä ex-Ismon Valinnassa on enemmän työntekijöitä kuin asiakkaita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu