Tuomo Puumala ja Riikka Manner

Kepulle on saatava uudet, tuoreet kasvot, joilla on kuitenkin myös hyvä asiaosaaminen ja korkea koulutustaso. Kepun täytyy näyttää Suomen kansalle, että sillä on riveissään muitakin poliitikkoja, kuin liero pääministeri Vanhanen hengenheimolaisineen. Itse en äänestä kepua niin pitkään, kuin ko. henkilö on missään päättävissä asemissa. Vanhasesta en ole koskaan pitänyt. Jäätteenmäen aikana ja sitä ennen äänestin kepua.
276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

.

kun taas Takkula sai vaatimattomat 500 juroa

KEPU! ajaa mieliwaltaa jopa oman puolueensa sisällä!

Äänestä
  • Varkauden listoilla ehdokkaana, eikä edes asu Savossa vaan Etelä-Suomessa. Matkakulut juoksee. Netissä on muitakin keskusteluja tästä. Miksei kukaan tutki tarkemmin, ylistellään vaan että 'joo on se hienoa kun on kielipäätä'?

    Reilu peli kaikille, ja jonkinlainen vaalirahakatto niin ehdokkaat miettii tarkemmin mihin ne rahat työntää..

    Ihmettelen kyllä suuresti tuota vaalirahan määrää, Manner on varsin uusi kasvo (Joo,Väyrysen sihteeri, se kai se suurin juttu on.. Sihteerit tulee ja menee. Jalasmökitkin vaihtuu.)

    Mutta kyllähän tuollaisella summalla, kun sitä kerran on, saadaan kasvo näkyviin vaalimainoksiin joka kadun kulmaan ja ladon seinään. Ihan kenestä vain.

    Tuskin olisi saanut noinkaan paljon tuokia ellei Keskusta olisi ensin saanut "tukea" muualta. Näin se kierrätys pelaa. ;P Heh..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kepun johtoon kirjoitti:

Kepulle on saatava uudet, tuoreet kasvot, joilla on kuitenkin myös hyvä asiaosaaminen ja korkea koulutustaso. Kepun täytyy näyttää Suomen kansalle, että sillä on riveissään muitakin poliitikkoja, kuin liero pääministeri Vanhanen hengenheimolaisineen. Itse en äänestä kepua niin pitkään, kuin ko. henkilö on missään päättävissä asemissa. Vanhasesta en ole koskaan pitänyt. Jäätteenmäen aikana ja sitä ennen äänestin kepua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu