http://www.vartti.fi/artikkeli/5f97529c-1b77-49ab-853c-5865a8af837d
Kulttuurisesti rikas kultamunia muniva moniosaaja taas Espoossa liikenteessä.
Tässähän ei tosin ole mitään yllättävää sillä puolessa Espoon raiskaustapauksista kyseessä on ulkomaalaistaustainen henkilö joista erittäin suuri osa on muslimitaustainen joka ymmärtää väärin naisen eleet ja raiskaa tämän vaikka nainen hetken juteltuaan sanoisikin ei. ;)
...Tälle on keksitty oikein termikin: tutustumisraiskaus
Kulttuurisesti rikas kultamunia muniva moniosaaja taas Espoossa liikenteessä.
Tässähän ei tosin ole mitään yllättävää sillä puolessa Espoon raiskaustapauksista kyseessä on ulkomaalaistaustainen henkilö joista erittäin suuri osa on muslimitaustainen joka ymmärtää väärin naisen eleet ja raiskaa tämän vaikka nainen hetken juteltuaan sanoisikin ei. ;)
...Tälle on keksitty oikein termikin: tutustumisraiskaus
Vastaukset 7
Vanhimmat
monesti on, että antaa ymmärtää, mutta ei ymmärrä antaa...
toivottavasti saat parrua perseeseen niin loppuu pään aukominen....
pakottavalla direktiivillä kaikkiin jäsenmaiden lainsäädäntöihin Kulttuuririkos, jonka perusteella tuomitaan kulttuuriin kuuluvien tekojen seuraukset muissa kulttuureissa. Esim. kun suomalainen kusee juovuksissa julkiselle paikalle, se on hänen oman kulttuuritaustansa mukainen hyväksytty teko, mutta saattaa olla rikos jossakin muussa kulttuurissa. On silloin kohtuutonta tuomita suomalainen ko. kohdemaan lainsäädännön mukaan, koska hän ei koe tehneensä mitään väärää, pikemminkin teko tulkittaisiin hänen omassa kulttuurissaan hauskaksi vitsiksi. Tällöin tulisi soveltaa Kulttuuririkoksen rangaistusasteikkoa.
Ja tänne ei pidä kirjoittaa tuollaisia ulkomaalaisryhmiin liittyviä negatiivisiä tapauksia. Se on rasismia.
Helsingissä ulkomaalaistaustaisten osuus sekusaalirikoksista on 46.2%, väestöstä ulkomaalaisten osuus on 6.4%. Vastaavat luvut Oulussa, rikoksista 41.2%, osuus väestöstä 1.9% (Lädhe: Ajankohtainen kakkonen, 22.1.2008).
Eli toisin sanoen puuttumalla korkeintaan muutaman prosentin ulkomaalaisryhmään seksuaalirikosten määrä tippuisi jopa puolella. Poliisi on itsekin myöntänyt että suurin osa näistä ulkomaalaisista seksuaalirikollisista tulee kulttuureista joissa "mies on tottunut siihen että kun nainen antaa ymmärtää niin mies ei enää siinä vaiheessa huomioi naisen mielipidettä vaikka tämä kieltäytyisikin seksistä".
Eli kun nainen suostuu juttelemaan muslimimiehen kanssa tai jostain kumman syystä kutsumaan tämän kotiinsa niin muslimikulttuurissa tämä tarkoittaa samaa kuin että nainen suostuu parittelemaan.
Koska valtaosa Espoon raiskauksista on ulkomaalaisten tekemiä, eikö silloin suurempi uutisarvo olisi uutisella, jonka mukaan kantaväestöön kuuluva on raiskannut. Sehän on tilastollisesti harvinaisempaa.