Suomalaisia fanisivustoja

Jonttu1991

Hei!

Tuli tuossa viestiä kirjoitellessa äskön mieleen, että mitähän kaikkia suomalaisia fanisivustoja on oikeen olemassa tälle kyseiselle sarjalle? Kaikki varmasti tiedostavat, että on olemassa useampi näitä "hetkessä suhastuja" sivustoja, jotka ovat kaatuneet parin päivän jälkeen todennäköisesti mielenkiinnon loputtuaan. Toisaalta on olemassa näitä hyvin selvinneitä, mielenkiinnon ylläpitäneitä sivustoja, joka on todella mahtava juttu.

Kuitenkin pyytäisin, että voisimme tähän osioon koota kaikkia näitä fanisivustoja. Ei ole väliä, onko kyseessä foorumi, fanisivisto tai jokin muu nippelitietoa sisältävä internet sivusto. Niitä olisi sitten hauska käydä tsiigailemassa ja ehkä jopa pistää pientä kommenttia, vai mitä? =)

Itse aloitan sivostolla http://p1.foorumi.info/serranonperhekeskustelu/
joka sanojensa mukaan on varmasti suomen suosituin ja suurin. Itse sivustolla käyn aina silloin tällöin katsomassa, millainen meininki on ja ilahdun usein miten. Sivustoa ylläpitävät asiansa osaava henkilökunta, joskin moderaattoreiden ja käyttäjien* välillä on saattanut esiintyä joitankin erimielisyyksiä. Sivustolla on mukava yhteishenki ja aktiivinen yhteistö. Sivusto on myös päässyt Yleisradion Serranon perhe -sivun "muualle" linkkeihin.

(* Ei välttämättä tarkoita useampaa käyttäjää, kuin yhtä.)

4

341

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -

      Eipä ole muita suomalaisia sivustoja löytynyt viel ku toi sun mainitsema. Kaikki pelkkää kopsittuwikipediasta- paskaa.

      • ei ole

        Serranoklubi on jo yli vuoden toiminnassa (ei tosin yhtäjaksoisesti) ollut Serranon perhe ohjelman epävirallinen fanisivusto. Serranoklubilla on ollut monia eri ylläpitäjiä, menestynein niistä oli ensimmäinen, joka oli myös Serranoklubin perustaja. Sivustolta löydät tietoa Serranon perheestä, niin sen näyttelijöistä, jaksoista, kuin kaikesta muustakin, ladattavaa koneellesi, uutisia ja paljon muuta! Toivottavasti viihdyt! Myös palaute on suotavaa, sitä voit jättää vieraskirjaan.

        http://www.serranoklubi.net

        Eikä mitää kopsittuwikipediasta paskaa ;)


    • admin1993

      Uusi tulokas markkinoille on http://www.serranonperhe.info/ tällä hetkellä sivusto ollut pystyssä vasta viikon mutta kävijöitä on rutkasti. http://www.serranonperhe.info/ lupaa käyttäjilleen mukavan ympäristön ja teknisesti toimivan alustan kokeneen ylläpitäjän voimin.

      Tällä hetkellä sivusto hakee 1-2 avustajaa sivuston kuvittamiseen ja sisällönparantamiseen. Tarkoitus on kirjoittaa kattavat kuvaukset käyttäen wikipedian kuvauksia lähtökohtana.

      Hakemuksia voi lähettää osoitteeseen [email protected], liitäthän mukaan pienen kuvauksen itsestäsi ja taidonnäytteen. Näyte voi olla esimerkiksi jonkun hahmon kuvauksen uudelleenkirjoitus. Serranonperhe.info pidättää oikeuden käyttää saamiaan tekstejä jos ne ovat riittävän hyviä.

      • losserrano.suntuubi.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe