Miksi pyllyseksi kiellettiin?

the man

Niin tuntuu vähän oudolta että kun jumala loi koko universumin, joellekkin jumalille riitti vain aurinkokunta, niin on jumalat sanonut että kakkoseen ei sitten vedellä!?

Eka luo kaikkea kivaa ja mukavaa mutta kieltää niistä nauttimisen, kuullostaa jotenkin sadistiselta(erityisesti wahhabit)

Hautaus miksi jos ihminen kuoleman jälkeen menee taivaaseen niin miksi ruumis pitää siunata ja jättää maahan vielä kivi sille. Jos ei ole konkreettinen, niinkuin taivaan asukit, niin mikä on hautakivi tai hauta!? Meneekö eläimet mene helvettiin kun niitä ei siunata!?

Ja meneekö ihan tosi eläimet helvettiin jos ne harrastaa homoilua niinkuin 1500 eläinlajia tekee!? apinat kaikkein pervoimpina järjestävät orgioita, ja hyvin hymyilevät.

Lisää jatkuu kun vaan viinin mielen virkistää.

16

1373

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on sairasta.

      Kaikki kulttuurit ympäri maailman kaikkina aikoina halki vuosituhansien ovat pitäneet peräreiän purskuttamista siittimellä sairaana ja saatanallisena ilmiönä. Vasta viimeisten 10 vuoden aikana sitä on alettu pitää hyvänä asiana. Eli: ihmiset ovat nykyään kadottaneet omantuntonsa äänen ja tajun siitä, mikä on oikeaa tai väärää. Kukaan ei enää näe mitään väärää missään. Yleensä kun joku kansa alkaa sekoittaa oikean ja väärän keskenään, niin alkavat olla sen kansan loppuhetket käsillä, tulee naapurimaan hyökkäys, kulkutauti tai muu Jumalan kosto. Toivotaan, että sellainen tulee pian Suomeenkin ja pyyhkii kaiken saastan pois.

      • puhuu...

        ...oikea uskovainen. Rakkautta, anteeksiantoa ja ymmärrystä. Heil Jesus.


      • the man

        Roomalaiset harrastivat bi seksuaalisuutta, jos satut muistamaan? Eikö rakkaus ja sen osoittaminen ole just oikein?

        Niin joo jumalahan käski tappaa miehen tappaa oma poika, osoittaakseen usko.

        Tieto jumalasta tekee ihmiselle taakkaa ja kärsimystä! Eläimet jotka ei ole tietoisia jumlasta niin hyvin elävät vaikka helvettiin menee kokonaisia lajeja, esim. juoksijasisiliskot. Juoksijasisiliskoja on VAIN naaraita. Naaraat tarvitsevät lesboseksia valeparitteluna jotta saavat raskauden käynnistymään WTF.

        Elämä olisi helpompaa ilman jumalaa.


      • tietämään.
        the man kirjoitti:

        Roomalaiset harrastivat bi seksuaalisuutta, jos satut muistamaan? Eikö rakkaus ja sen osoittaminen ole just oikein?

        Niin joo jumalahan käski tappaa miehen tappaa oma poika, osoittaakseen usko.

        Tieto jumalasta tekee ihmiselle taakkaa ja kärsimystä! Eläimet jotka ei ole tietoisia jumlasta niin hyvin elävät vaikka helvettiin menee kokonaisia lajeja, esim. juoksijasisiliskot. Juoksijasisiliskoja on VAIN naaraita. Naaraat tarvitsevät lesboseksia valeparitteluna jotta saavat raskauden käynnistymään WTF.

        Elämä olisi helpompaa ilman jumalaa.

        Eivät roomalaiset. Kreikkalaiset. Ennen kulttuurinsa lopullista romahtamista. Se, että joku tekee jotain, ei tarkoita, että niin PITÄÄ tehdä. Vaikka koko kansa harrastaisi peräreiän purskuttelua, se ei tarkoita, että asia on okei. Kokonainen kansakin voi eksyä pitämään pahaa hyvänä. Niinhän kävi esim. 1930-luvun Saksassa, kaikki ihailivat Hitlerin toimia - eli sinun mielestäsi he olivat oikeassa, kun heitä oli niin MONTA.


      • kurkkijaxxl
        tietämään. kirjoitti:

        Eivät roomalaiset. Kreikkalaiset. Ennen kulttuurinsa lopullista romahtamista. Se, että joku tekee jotain, ei tarkoita, että niin PITÄÄ tehdä. Vaikka koko kansa harrastaisi peräreiän purskuttelua, se ei tarkoita, että asia on okei. Kokonainen kansakin voi eksyä pitämään pahaa hyvänä. Niinhän kävi esim. 1930-luvun Saksassa, kaikki ihailivat Hitlerin toimia - eli sinun mielestäsi he olivat oikeassa, kun heitä oli niin MONTA.

        Kumma kuinka kun kulttuureista puhutaan, huomioidaan vain Eurooppa. Jos otamme huomioon KOKO maailman & ihmiskunnan historian, homoseksuaalisuus on ollut monissa kulttuureissa hyväksytty asia. Samoin trans-ihmiset.

        (Vielä 1000-luvulla kirkolla oli vihkimyskaavoja ja siunausrukouksia miespareille. Vallalla oli hyvin pitkälle käsitys että syntinen nainen ei edes omannut sielua ja näin ollen ei pysty tuntemaan todellista, puhdasta rakkautta. Toisin kuin TOSImiehet ... )


    • ei ole sielua niinkuin ihmisillä joten ne eivät mene sen enempää taivaaseen kuin helvettiin.
      Ihmiset menee jompaankumpaan lue Raamattu niin tiedät tarkemmin ehkä kannattaa uudesta testamentista sun aloittaa

      • on...

        ...kokonaisuudessaan jumalasi sanaa, joten sinun pitää lukea se kokonaan ja tehdä kaikki kuten siellä käsketään. Ihan kaikki.


      • the man

        "ei ole sielua niinkuin ihmisillä"

        Kerro mikä niitä sitten ohjaa jos ei sielu?


      • the man kirjoitti:

        "ei ole sielua niinkuin ihmisillä"

        Kerro mikä niitä sitten ohjaa jos ei sielu?

        Vatsa ja mieli. Kaverillani on kissa.Kun söin tonnikalaa purkista se laittoi käpälänsä polviani vasten työnsi päänsä lähemmäs.


      • *huolissaan*

        Onko ihan pakko mennä jompaan kumpaan. Molemmat vaihtoehdot kuulostaa helvetillisiltä! Eikö saisi vain yksinkertaisesti kadota pois?


      • the man

        Kutsuvat toisiaan nimellä, ja elävät saman parin kanssa jotkut kuolemaansa asti ja saattavat jopa erota. Tiedämme moni että eläimillä on tunteitakin. Miksei muka ole sielua?! Koraani ainakin väitetään olevan jumalan kirjoittama, no eikö jumala silloin ole ollut VÄÄRÄSSÄ, kun ei ole tiennyt esim. delphiinien sielusta?

        Voiko jumala olla väärässä? eikö jumalan pitäisi tietää kaikki.


    • siis näin

      Raamatun mukaan ihminen on eläimen kaltainen jos hän ei ole yhteydessä Jumalaan. Lue sieltä. Babylonin kaupunki tuhottiin sen haureuden ja synnin tähden. Nykyään siitä on kaivettu esiin raunioita. Syntinen ihminen rypee synneissään ja pyhä etenee pyhyyden tiellä.

      Nykyäänhän joidenkin ihmisten mielestä aikuisten päätehtävä on omien himojen tyydyttäminen. Siihen kuuluu tämä 1960-luvulla alkanut vapaa seksi, homous, lesbous ja perveriot.

      Homous on tavallaan yhtä luonnollista kuin muutkin sukupuolisynnit. Pettäjällehän on mitä luonnollisinta pettää koska hän pettäessään seuraa vain luonnollisia himojaan. Pedofiilille on luonnollista naida lapsia. Homoille on luonnollista naida samaa sukupuolta olevia. Kuitenkin kaiken tälläisen Raamattu kieltää.

      Nykajan markkinavoimat ja viihdeteollisuus ovat pääsyynä tähän seksihurahtaneisuuden leviämiseen jossa ihmisistä tehdään myös tuotteita.

      Opettaako Raamattu niin. Syntinen ihminen hakeutuu synnin pariin mutta pyhä etenee Jumalan lain mukaan joka on hänen sydämessään.

      • the man

        Siis onko raamattu fakta kirja vai fiktio kirja? jatketaan tämän vastauksen jälkeen:)


      • eläimen kaltainen

        niin maailmasta puuttuisi lähes kaikki ongelmat, ja etenkin pahuus.


    • sdfkl

      Avioliitto kuuluu rakkauteen! JaJumala on rakkaus. Jumala on säätänyt Aviokäskyn niinkuin esimerkiksi Luther opettanut!

      • the man

        eli ensin jumala loi universumin keikessa mahtuvavuudessa miljoonineen eksoplaneettoineén. Mahdolisesti monia universumeja vrt multiuniversumi tieteessä.

        Avioliitto kuinka joku voi niin pienelle ja olemattamalla universumissa säätää avioliitto pakon!? maapalloa universumissa voi verrata nuppineulan päätä aurinkokunnassa:)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      71
      2963
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      46
      2564
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2225
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2138
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1956
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      32
      1702
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1536
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1487
    9. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      27
      1302
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      19
      1195
    Aihe