1) Aluepalauttelija
Blogien tekeminen toisten isänmaallisten nimissä, riiteleminen, yleinen sottaus internetissä
2) Rotannaama
Riiteleminen, mestarin halventaminen suorassa TV-lähetyksessä
3) lm sisu
Suomen sisun keskustelupalstan sottaaminen, riiteleminen, vihamielinen käyttäytyminen muita kansallismielisiä kohtaan, viimeksi Homma-forumia
4) Hengist Duval
Riiteleminen
5) Robespierre
Äärihomman uskottavuuden tuhoaminen neohumanismi vouhotuksella, riiteleminen
Bubbling under
6) Rommel&Folkloristi
Epätoivoiset yritykset mustamaalata ainoata kansainvälisesti uskottavaa km-toimijaa
Blogien tekeminen toisten isänmaallisten nimissä, riiteleminen, yleinen sottaus internetissä
2) Rotannaama
Riiteleminen, mestarin halventaminen suorassa TV-lähetyksessä
3) lm sisu
Suomen sisun keskustelupalstan sottaaminen, riiteleminen, vihamielinen käyttäytyminen muita kansallismielisiä kohtaan, viimeksi Homma-forumia
4) Hengist Duval
Riiteleminen
5) Robespierre
Äärihomman uskottavuuden tuhoaminen neohumanismi vouhotuksella, riiteleminen
Bubbling under
6) Rommel&Folkloristi
Epätoivoiset yritykset mustamaalata ainoata kansainvälisesti uskottavaa km-toimijaa
Vastaukset 24
Vanhimmat
http://keskustelu.suomi24.fi/node/6140062
Että oikein scene? Totuus on tuolla ulkona.
Lahtinen, Nieminen, Halla-aho?
Olivia Rosenberg = Lättäjalat omaava juutalainen pornokirjailija
Se koira älähtää mihin kalikka kolahtaa
Onko Kemppaisella lättäjalat?
..vaan oliskos tarkoitettu turkulaista talonmiestä tässä.
Noteerasin ulvontasi. Tekstianalyysisi tai mikä lie surkeaa.
sottapytyt noin kirjallisen suorituksen (määrä, ei tosiankaan laatu) perusteella.
Haloo-aloha puuskuttaa tosin jo lujasti peesissä.
1. Sotta-Sepi
2. Kakka-Kempsu
3. Reino
4. Rotannaama
5. Menninkäinen
6. Rotutohtori
7. Plösönaama
8. Adressimies
9. Lahden Geja
10. Rotuliberaali
kertaa puuttuu itse listalta.
tuolla tavoin turhautumistaan kun ei saa kaipaamaansa hyväksyntää aidosti isänmaallisilta tahoilta. Ei näköjään lyhyt vankilareissu poikaa opettanut joten täytynee ilmiantaa hänet poliisille uudemman kerran.
Eikö omatunto yhtään ole kolkuttanut?
Holappa taas on EVVK.
Muutamalle pikkuneohumanistille Henkka on todellinen pakkomielle!
Ainakaan ideologisessa mielessä. Filosofointi voi johtaa jopa hirteen Nürnbergissä vaikka oli siinä vähän muutakin.
sottapytyt noin kirjallisen suorituksen (määrä, ei tosiankaan laatu) perusteella.
Haloo-aloha puuskuttaa tosin jo lujasti peesissä.
Hylje, Salamisti, Valelääkäri, Jouhiturpa, Turjalainen, Kalmankenkku, Aluepalauttaja. Nämä ovat RIESA.
Myös Rotutohtori on ilkeä, mutta hän ei ole isänmaallinen.
Oulun Komentaja on ainoa symppis isänmaallisten joukossa. Tai ehkä Amisviiksi myös.
Jos jotain nyt täytyy jonkun kansallismielisen nahkahomon puolustukseksi sanoa, niin Talkkari ei kyllä kuulu tuohon listaan. Kaikki muut kuuluvat, mutta Talkkari ei ole ilkeä. Ei edes niitä kohtaan joita uhkailee harva se päivä kansanmurhilla ja etnisellä puhdistamisella. Siksi epäilenkin hänen olevan SuPon myyrä. Tai koulukiusattu.
Jos puhutaan silkasta pahuudesta, niin silloin puhutaan mm. Rotuliberaalista, Rotannaamasta ja Rotutohtorista.
Panuinen paita päällään?
nettipunakaartin punatrollit ovat Pahuuden agentteja ymmärtämättä itsekään että omahyväisellä "pahuuden" vastaisella aiheuttavat tuhoa ja tulikiveä, eurooppalaisen sivilisaation tuhon.
Metodi, eli kuinka homma toimii:
Politiikassa toimivat tietävät, että he tulevat tekemään vääriä tekoja, elleivät ole jo tehneetkin. Jotta leveän leivän syrjässä pysyisivät hampaat kiinni, täytyy olla jokin konsti ikävien asioiden pitämiseksi poissa julkisesta keskustelusta. Seuraavassa katsaus tavanomaiseen metodiikkaan:
Kiistetään kaikki. Näin menettelevät vain tyhmät tai vallan sokaisemat. Tämä on häviäjän taktiikkaa.
Fiksu hankkii asiantuntijan, -hätätapauksessa vaikka lukiolais-poika jota tituleerataan "tutkijaksi", joka mediassa toistaa taikasanat: "Asia ei ole sillä tavalla." Asiantuntijan ei tarvitse tietää mistään mitään, vaan tärkeintä on virallinen asema jossakin, ja sopiva habitus.
Esitetään torjuttua tietoa muistuttavaa hömppää, joka jättää kuulijaan muistijäljen. Kun "pahaa tietoa" tulee manipuloidun kuulijan korviin, hän "tunnistaa": "-Ai, tämä on sitä. Enpä taida olla kiinnostunut." Näin vaarallisen tiedon "ekologinen lokero" mediatodellisuudessa tulee täytettyä heikennetyllä kannalla, eikä vahinkoa tapahdu. Nettiin voidaan myös tehdä vaarallista aineistoa sisältävää sivua muistuttava tekele.
"Palkataan hulluja", eli etsitään jostakin sopivia kahjoja ikäänkuin ottamaan nimiinsä torjuttava asia. Jos joku vielä näiden toimenpiteiden jälkeen kiinnostuu ko. aiheesta, hän etsiytyy virallisen Mr/Ms.Hömpän luokse, -ja huomaa että tämän on täyttää potaskaa koko juttu. Sitten kiinnostunut lakkaa olemasta kiinnostunut, kuten olikin tarkoitus. Viralliset hömppä-hemmot pidetään esillä mediassa sopivin välein.
Esitetään oikeaa tietoa väärien henkilöiden/kanavien kautta, niin ettei tiedolla ole kuulijoita. Kun asia on kerrottu, sen uutisarvo laskee.
Eristetään torjuttavan tiedon harrastus "alakulttuuriksi", joka ei kommunikoi suuren yleisön kanssa, vaan ajan mittaan etääntyy normaali-ihmisiä kiinnostavasta maailmasta. Klassinen esimerkki tästä on äärivasemmiston varjomaailma, jossa nämä onnettomat jyystivät ideologiaansa vuosikymmeniä erossa reaalimaailmasta.
Näin vaarallisesta tiedosta tulee "vaihtoehtoista", eli kukaan normaalielämää elävä ei välitä siitä pätkääkään.
Myönnetään torjuttava tieto todeksi, ja ryhdytään itse "edustamaan" sitä. Samalla saadaan (mediaa käyttäen) sen virallisen tulkitsijan rooli. Tästä asemasta käsin vesitetään ko. ilmiö, ja heti tilaisuuden tullen tehdään ikäänkuin kompromissi vallitsevan käsityksen kanssa, ja tuomitaan aidosti po. mielipidettä esittäneet "ääriryhmäksi". Tätä siirtoa valmisteltaessa lähetetään joku muu sättimään po. tiedon esittäjiä niistä näkökannoista käsin, jotka itse tullaan seuraavassa hetkessä hylkäämään.
Näyttää siltä, että listamme kohta 4 on poliittisen eliittimme erityisessä suosiossa?
Tämän tarkastelun aiheena oleva poliittinen homesieni toimii seuraavalla persoonallisella tavalla:
Hän tekee itsestään mahdollisimman epämiellyttävän, "kierittäytyy ihmisen ruuansulatuksen lopputuotteessa yltä päältä".
"Iso Poika" osoittaa: "Tuolla mene paha henkilö jolle olemme vihaisia."
Käskyläinen juoksee kohti Ison Pojan vihamiestä/naista, huutaen: "No terve mun paras kaveri!"
Ja sitten oikein lämmin "karhunsyleily"!
Ollakseen tehtävänsä mittainen käskyläinen kirjoittaa käsittämättömän suuren määrän sähköposteja, keskustelupalsta-viestejä ja väsää blogeja joihin hän leikkaa ja liimaa torjuttavaa informaatiota sisältäviä tekstejä Ison Pojan vihollisten sivuilta tms., ja sotkee joukkoon omaa sekoiluaan ja karkeata pornoa.
Sotkijan blogien lukeminen on normaalille ihmiselle hyvin vastenmielistä, ja kuvottava tunne jää lukijan muistiin ja saattaa palautua jos hän uudelleen löytää sotku-sivuilla tahrittua tekstiä tai aihepiiriä sitä rehellisesti edustavasta yhteydestä. Sotkijan toimeksiantajalla on siis syytä olla tyytyväinen käskyläisensä tekosiin.
Toivomme, että edelläolevan luettuanne osaatte erottaa erilaisten vihamielisten jäljittelijöiden ja tarkoituksellisten sotkijoiden tekeleet rehellisellä mielellä politiikkaan kantaaottaneiden kirjoittajien ja ehdokkaiden kirjoituksista.
http://tappis.0catch.com/sotkijat.htm
Tappis kyllä tietää mistä kirjoittaa, onhan kyseessä todellinen sottaamisen, kusettamisen, vasikoinnin ja sabotaashin huippuosaaja jolla on alalta vuosikymmenten kokemus!
Miten se Klamydia taas lauloikaan...
http://www.youtube.com/watch?v=wB7qco-nGQ4
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.