Vastaukset 4
että ei ole totuudellisia nuo lapsista kuvatut jutut. Jotkut ovat aikkuisia, viakka ovat kuolleet heti syntymän jalkeen ja toiset ovat vielä lapsia ja niitä täytyy enkeleiden hoitaa yms juttuja.
- sitäkään
varmaksi tietää. Minä ainakaan en ole varma miten on.
- minä vaan
Että se,joka uskoo,että enkeleitä on,myös näkee niitä ja on turvassa.Jumalan lähettämiähän hekin ovat.Minulla itselläni on paljon kokemuksia varjeluksesta.Tuntuu,että liikenteessäkin sitä tarvitsee joka päivä.Minua ei ole ikinä temmattu taivaaseen,mutta uskon,että saatana maailmaa nykyään hallitsee.Ei muuten olisi niin pahaa,kuin nykyään on.
En oikein jaksa uskoa saaran ja Aabrahamin olo siellä vielä.
Sen uskon ja tiedän että henk.m. kasvetaan aikuiseksi jos lapsena on kuollut. Myös senettä siellä saamme sitä tietoa jonka unohdamme tänne synnyttyämme.
Se tuo taivaspaikka eli henkimaailma on meidän oikea kotimme. Ei ole mitään syytä pelätä sinne siirtymistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1542061
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta3701519Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.1781072Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.279754- 33641
- 271639
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut12631- 191583
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen22547- 42522