Montakohan

kauhava lakkauttaa säästötoimena että kosola saa uuden koulun, silloin ei varmasti auta adressit koulumatkojen turvallisuudesta
3176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

naulataan Pelkolan koulu kiinni, Vesiluoma ja Voltin koulu. Tuskin vakuutusturva kattaa koko uudisrakennuskustannuksia, saati parakkikoulun lämmitys-ja sähköistyskustannuksia. Vai meinaako kosolalaiset öljykamiinan laittaa parakin nurkkaan? Turvallistapa hyvinkin tuokin...

Äänestä

Ei yhtään! Sitä varten on olemassa palovakuutus.

Oliko oikein? Mikä oli palkintona?

Äänestä

rakentaa mitään uutta, Kauhava on muuttotappiokunta. Kuka sinne nyt enää muuttais ainakaan työn perässäi, kun firmat saneeraa työntekijöitään ulos?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sivukoulua kirjoitti:

kauhava lakkauttaa säästötoimena että kosola saa uuden koulun, silloin ei varmasti auta adressit koulumatkojen turvallisuudesta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu