MILLÄHÄN PERUSTEILLA EU VOISI

YLEN tai pienentää sen koon 1/100-osaan nykyisestä. Joka vallan riittäisi ns. ylen lakisääteisten tehtävien hoitoon. Ja sekin voitaisiin hoitaa kaupallisten kanavien kautta, ostoperusteisena.
170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

YLE hoitaa tärkeää tehtävää, se manipuloi tasavertaisuuden nimiin kätkeytyen hegemonista tehtäänsä, kansan kusetusta. Sattuiko joku huomaamaan, tuliko eilen YLE:n tai muun kanavan uutisissa Viron päätöksestä, että Viro ei ollut miehitetty maa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LAKKAUTTAA kirjoitti:

YLEN tai pienentää sen koon 1/100-osaan nykyisestä. Joka vallan riittäisi ns. ylen lakisääteisten tehtävien hoitoon. Ja sekin voitaisiin hoitaa kaupallisten kanavien kautta, ostoperusteisena.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu