Vaarallista Lapualla

16848
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

olemaha!!

Äänestä
  • Ahdistus ja rappio leviää hitaasti ja varmasti Kehittyvien Maakuntien Suomessa.

    Äänestä

  • sitä . . . kirjoitti:

    Ahdistus ja rappio leviää hitaasti ja varmasti Kehittyvien Maakuntien Suomessa.

    rannanjärven henki elää :D

    Äänestä

siellä nuoriso.

Äänestä
  • kasvattama.

    Äänestä

  • vanhempiensa kirjoitti:

    kasvattama.

    kaikki me ollahan oltu joskus lapsia ja nuaria. Tällä nyt en puallusta näitä tekoja, mutta oma nuaruuskin pitää muistaa ja aina meis on ollu joka lähtöhön väkiä.

    Tavallisesti ollahan vanhempien kasvattamia , mutta ei vanhemmatkaan oo kaikkivoipia tuas kasvatukses.

    Äänestä

  • !!!! kirjoitti:

    kaikki me ollahan oltu joskus lapsia ja nuaria. Tällä nyt en puallusta näitä tekoja, mutta oma nuaruuskin pitää muistaa ja aina meis on ollu joka lähtöhön väkiä.

    Tavallisesti ollahan vanhempien kasvattamia , mutta ei vanhemmatkaan oo kaikkivoipia tuas kasvatukses.

    luomus, joten siinäkään mielessä vanhemmat eivät vältä vastuutaan vaikka kuinka tekisi mieli.

    Äänestä

Mahtaako olla se narkkari ryhmä kysees mistä toi hullu hyppäs viattoman kimppuun.

Äänestä
  • Jotenkin täytyy olla nuppi sekasi ku tommosta tekee.

    Äänestä

  • En ole törmänny varmaan minkäänmoiseen rupusakkiin täällä vielä, en ole nähnyt edes puistokemistejä kuin pari hassua?

    Toista se on Seinäjoella, siellä "kaupungin kerma" esittäytyy heti, kun saa asemalla junasta jalkansa ulos.

    Tai ehkä se onkin siinä, että Alko muutti tuonne S-Marketin tiloihin, niin kaikki ns. päänsä sekaisin haluavat majailevat enempi siellä suunnalla. En tiedä.

    Äänestä

Aivot näköjään jo pehmentynyt kun nyrkit enää vain pelaa!!!!!!!

Äänestä

Mikään ei näytä muuttuneen. Puukkohipat sen suurenee. Koskikylässä tupa täynnä, pitkällämäelle karhuryhmä piirittämässä jne. jne.

Äänestä
  • vastasit sitten 11 vuotta vanhaan viestiin ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eläminenkin. kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200907079890023_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu