Elisa oyj kusettaa taas

Putiikki joka huijasi tuhansien suomalaisten osakesijoittajien rahat, luisti kuin koira veräjästä, kun samat tyypit tutki ja hutki, on jälleen asialla.

Elisan aiemmin ilmainen asiakaspalvelunumero on muuttunut MAKSULLISEKSI matkapuhelinnumeroksi, johon soittamalla ET KOSKAAN saa suoraan yhteyttä, mutta maksat koko ajasta, myös odotusajasta, sekä kuuntelemistasi sinulle turhista mainos- ja markkinointihöpötyksistä.

Eikös Suomenmaassa millään ole mitään rajaa, kun kaikki johtavassa kilpailuasemassa olevat firmat kusettavat asiakkaitaan aivan miten lystää?!

Kysymys joka nousee mieleen on se, että onko jälleen samat henkilöt asialla, eli samat joiden pitäisi tarttua kusetuksiin, ovatkin itse asiassa juuri niitä samoja kusettajia, lähes aina muuten politiikkoja.

KUKA TUTKISI ASIAN?
588
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

että Elisan ja Soneran vuokralaiset pystyvät myymään palveluja edullisemmin kuin" isäntä-firmat".

Äänestä

DNA:lla asiakaspalvelu toimii vieläpä ripeästi ja on maksuton.

Äänestä
  • Eli vuokrattua webtilaa 5 euroa kk? Ei taida saada ja sen tähden halusin ottaakin yhteyttä.

    Onhan siellä toinenkin vaihtoehto kuin vain tuo soittaminen, josta muuten muutaman minuutin takainen tapahtuma tässä:

    Soitin asiakaspalvelunumeroon ja melko nopeasti naisääni vastasi "elisa höpön höpön".

    Koska puhelinnumeron ilmoitetaan menevän asiakaspalveluun, ryhdyin välittömästi esittämään asiaani, eli kuinka saada kadonnut salasana sivuston FTP käyttöön.

    Kun olin asiani esittänyt, nainen ilmoitti yhdistävänsä minut asiakaspalveluun ... siis mitä hel...

    Olin siis saanut lisää kokemusta ulkoistetusta palvelusta, eli olinkin soittanut elisan käyttämään call-centeriin. Yksi valhe elisan tiliin lisää, valheellisesti ilmoitettu puhelinnumeron osoite. (elisa pienellä, sen verran arvostan tuon yrityksen takana istuvia kusettajia)

    No, jäin kuitenkin odottamaan siirtymistä asiakaspalveluun...

    9 MINUUTIN jälkeen suljin puhelimen, koska puheluuni ei vastattu.

    Soitin uudelleen ja kerroin tapahtuneesta, jolloin jälleen naisääni, ei sama kuin aiemmin, ilmoitti odotusajan olevan sillä hetkellä 17 minuuttia!!!

    Kertoiko aiemmin puheluuni vastannut ja siirtoa yrittänyt nainen minulle tuosta, tai palasiko hän kertaakaan tuon 9 minuutin aikana ilmoittamaan edes 'vielä hetki' .. NO EI TEHNYT KUMPAAKAAN PALLOPÄÄ!!!

    -----------

    Seuraava vaihe:

    Koetin elisan omapalveluosastoa netin kautta. Sivulla on linkki jota klikata jos olet unohtanut salasanasi. Kun klikkaat ja sivu vaihtuu, sinun on valittava verkkopankkisi, kirjauduttava sinne sisään antaen omat pankkitunnuksesi, jotka eivät todellakaan kuulu elisalle millään muotoa!!!

    Omaan toisenkin 'tilin' elisalla ja niinpä ajattelin kokeilla mikäli saisin äneni kuuluviin sitä kautta.

    Kirjauduin sisään, tai siis melkein kirjauduin sisään, sillä ensimmäisellä sivulla minulle ilmoitettiin, että uusista kusettamisen mahdollisuuksista johtuen, elisa haluaa tietaa pankkitunnukseni, salasanani verkkopankkiini ja alushousujeni värin sekä etu- attä takapuolelta!!

    MITÄ HÄ??!!

    Mikä perkeleen putiikki tuo elisa kuvittelee olevansa. Tai eihän itse firma näitä asioita tee, vaan ne samat kusettajat jotka tekevät kaiken muunkin väärin ja niin väärin, että asiakas häviää aina.

    Pannannpas tutkien keitä siellä on ja minä pyydän joitain järjestämään hyvin hyvin kylmiä kyytejä. Sen verran paljon ansaitsevat kusettajat. Nurkan takana tavataan.

    Äänestä

  • hahahahaha, vai DNA:lla toimii asiakas palvelu, muahahahahahaha:)
    Toi oli hyvä, paras ainakin kuukauteen, hehe!

    Äänestä

  • Tomppak kirjoitti:

    hahahahaha, vai DNA:lla toimii asiakas palvelu, muahahahahahaha:)
    Toi oli hyvä, paras ainakin kuukauteen, hehe!

    Mutta tuo ei taustatietojen puutteessa ollut kirjoittamisen arvoista.

    Kun olet jotain mieltä, mitä tahansa ja mistä tahansa, perustele, tai kerro miksi on näin. Todista jos voit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuten aina kirjoitti:

Putiikki joka huijasi tuhansien suomalaisten osakesijoittajien rahat, luisti kuin koira veräjästä, kun samat tyypit tutki ja hutki, on jälleen asialla.

Elisan aiemmin ilmainen asiakaspalvelunumero on muuttunut MAKSULLISEKSI matkapuhelinnumeroksi, johon soittamalla ET KOSKAAN saa suoraan yhteyttä, mutta maksat koko ajasta, myös odotusajasta, sekä kuuntelemistasi sinulle turhista mainos- ja markkinointihöpötyksistä.

Eikös Suomenmaassa millään ole mitään rajaa, kun kaikki johtavassa kilpailuasemassa olevat firmat kusettavat asiakkaitaan aivan miten lystää?!

Kysymys joka nousee mieleen on se, että onko jälleen samat henkilöt asialla, eli samat joiden pitäisi tarttua kusetuksiin, ovatkin itse asiassa juuri niitä samoja kusettajia, lähes aina muuten politiikkoja.

KUKA TUTKISI ASIAN?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu