pub satulinna

jii-gee

Minkälainen paikka on pub satulinna, suvelassa siis? Käykö siellä vain kantisporukka, vai uskaltaako keltanokka sinne mennä? Ettei mene heti nenä poskelle..

7

4976

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ole kokemusta..

      Joskus muutaman kerran käyny bilistä pelaa siellä kauan aikaa sitten ja kyl sillo ainakin sai olla rauhassa..

      Tuskin nyt kuppiloilla mitään eroa on, nenään saa missän vaan jos kaipaa tarpeeksi, pamputtaa se poliisikin..

    • catha

      Eipä se mitenkään kummonen baari ole. Ihan rauhassa siellä saa olla, jos haluaa. Tottakai sielläkin, aivan kuten missä tahansa paikassa saa tappelun aikaiseksi jos itse sikailee.
      Olen itse käynyt siellä kymmeniä kertoja, eikä ikinä ole ollut mitään ongelmia. Ja ei ei siellä mitenkään oudosti katsota uusia naamoja. On siellä useasti näkynyt sellaisia, joita en ole ennen siellä nähnyt.

    • jaahas espoosta

      no itse ainakin käyn ehkä kerran viikkossa kotimatkalla ja ihan rento mesta on ei mitään pahaa sanottavaa

    • totuus espoosta

      Ainakin kymmenen vuotta sitten oli hurja paikka. Tappeluja ja vaikka mitä... Portsari taisi kuristaa yhden asiakkaan tajuttomaksi piripäissään..

      • ex-suvela

        "Ainakin kymmenen vuotta sitten oli hurja paikka. Tappeluja ja vaikka mitä... Portsari taisi kuristaa yhden asiakkaan tajuttomaksi piripäissään.. "

        Tuolloin tuli tuolla usein käytyä, eikä se edes ollut mikään hurja paikka. Perus baari meininki. Joskus joku tappeli, mutta harvemmin. Oli siellä peräti se yks hormooni poke, joka vaikutti vähä mulkult, mut ei sekää ketää kuristanu ellet kunnolla pistäny vastaa. Eli siis oma vika.

        Näin siis minun kokemuksella, joka täytti 18v suurin piirtein kymmenen vuotta sitten. Lisäksi silloisista elämän tavoista johtuen tuli usein käytyä satulinnassa ja tunnettua aika hyvin tätä suvelan huume porukkaa. Ja voin sanoa, että ei ollut mikään hurja paikka. Tai ainakaan sen hurjempi, kuin mikään muukaan suomalainen lähiö baari.

        Eli siis älä viljele vääriä totuuksia.


    • Anonyymi

      No on se kumma ku paistaa läpi ,että väkivalta
      Normalisoituu joidenkin arjessa
      Sekä että anniskelija vois pitää omat bileensä kotonaan eikä yleisellä paikalla". Pien vihi
      Niinku samat kokoon omaan kämppään
      Ni loppuu se valkkaaminen, et ketkä saa olla koossa jne... YKSITYISASIA mitä vetää
      Mutta se et on juonut. 2 ja ulos..ni en oikeesti kadu .ei ees. Vituta. Joo ... Semmoinen se .

      Ei kiitos Espoon " ravintoloille". Stadin yö parempi . suosittelen . ei Suomi lopu Espooseen.
      Näin.

    • Anonyymi

      Joutas purkaa ihan karsee räkälä Suvelan nähtävyys ihan on itse kävin 10v sitten oli huume Veikkoja kädet veressä eikä kukaan edes ohjannut niitä pois sieltä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten reagoisit

      Jos ikäväsi kohde ottaisi yhteyttä?
      Ikävä
      77
      3174
    2. Olisiko kaivattusi

      Sinulle uskollinen? Olisitko itse hänelle?
      Ikävä
      49
      2400
    3. Ihana nainen

      Suukotellaanko illalla?☺️ 🧔🏻🫶
      Ikävä
      32
      2107
    4. Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen

      Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa
      Sinkut
      481
      2102
    5. Ootko koskaan miettinyt että

      miksi kaivatullasi ei ole puolisoa?
      Ikävä
      137
      1879
    6. Huomenta ihana

      Mussu ❤️.
      Ikävä
      31
      1745
    7. Ryöstö hyrynsalmella!

      Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313
      Hyrynsalmi
      29
      1701
    8. Sukuvikaako ?

      Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne
      Iisalmi
      9
      1546
    9. Joskus mietin

      miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi
      Ikävä
      5
      1260
    10. Hyvää yötä

      Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani
      Tunteet
      6
      1234
    Aihe