Jumala rankaisee...

...Kim Il Jongia tappavalla sairaudella ja kohtapian koko Pohjois-Koreaa luhistamalla kommarihallinnon kansalaistensa suurten kärsimysten kautta.

Jumala on oikeudenmukainen.

Älkää kysykö miksi Stalin vuonna 1939 ehkäisi Suomen hyökkäyksen N-liittoon hyökkäämällä itse Suomen kimppuun. Ehkäpä isämme ja isoisämme olivat ansainneet sen?
4271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

on ennustaminen silloin kun kaikki merkit on jo valmiiksi nähtävissä ja pelkällä todennäköisyydelläkin voi noin väittää vielä tapahtuvan. Täsmälleen samaa menetelmää käyttävät lahkosaarnaajat kokouksissaan sanoessaan jumalan hengen puhuneen että joukossa on sairas ja hänellä on vaiva xxx ja terveyskeskukseenkin on jo aika tilattu. Erittäin suuri mahdollisuus on osua oikeaan koska tietyllä määrällä ihmisiä on asiat noin, etenkin kun kuulijat koostuvat suurelta osalta vanhemmista ihmisistä. Puuttuvat prosentit täysosumaan tulee siitä että henkilö huomaakin yht`äkkiä vaivansa jollain tavalla liittyvän puhujan mainitsemaan tautiin, mitäpä sitä pienistä virheistä. Jumalahan ei virheitä tee joten "hengen siunaama" lahkolaispappi onkin oikeassa..ja eikun käsi ylös, taas on Herra puhunut.

Äänestä

Voi hyvänen aika sentään taas tuota järjenjuoksua! Eikö kukaan muu kuin Kim II Jong ole sairastunut ja kuollut? Miksi sitten uskovaisillekin käy niin? Onko ne sellaiset uskovaiset pahoja/salapahoja?

Ja miksi se on niin tärkeää tuo jumalan jatkuva rankaiseminen? Ettei vaan olisi niin, että (pahat) uskovaiset käyttää sitä manipulointikeinona?

Äänestä

No, vajaata on, kun 'unohdat' sen, että Stalin oli suunnitellut 'hävittävänsä' suomalaiset, koska vihasi heitä (syytä en tiedä) ja alistavansa koko maan, samalla tavalla, kuin muut suomensukuiset kansat Neuvostoliiton vallan alle ilman mitään oikeuksia.

Kumma juttu, että 'sattui' kuolemaan juuri ennen, kun tämän piti tapahtuman.

Syytät Jumalaa kaikesta pahasta, mutta kiitosta, saadusta hyvästä, et HÄNELLE anna.

Tällä 'palstalla' tuntuu olevan muutenkin hyvin jumalakielteinen ilmapiiri. . . Mitenkähän 'rankaiseva' Jumala siihen mahtaa suhtautua? :)

Äänestä

rankaise ketään!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laritsa M kirjoitti:

...Kim Il Jongia tappavalla sairaudella ja kohtapian koko Pohjois-Koreaa luhistamalla kommarihallinnon kansalaistensa suurten kärsimysten kautta.

Jumala on oikeudenmukainen.

Älkää kysykö miksi Stalin vuonna 1939 ehkäisi Suomen hyökkäyksen N-liittoon hyökkäämällä itse Suomen kimppuun. Ehkäpä isämme ja isoisämme olivat ansainneet sen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu