Paras internet-yhteys?

Olen muuttamassa Hakalanmäelle, eikä minulla ole hajuakaan paikallisten internet-yhteyksien hinnoista tai toimivuudesta. Osaisiko joku sanoa, mikä kannattaisi ottaa? Mokkula? Vai joku muu? Konetta käytän käytännössä vain ja ainoastaan kotona.
61111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kaupungin asuntoon niin siellähän on jo netti yhteys, eli et pääse vaikuttamaan kenen yhteyden otat. Joudut kai ottamaan S***** tahmean yhteyden? Jolla ei kyllä toimi mikään kokemusta on, mielestäni niillä on kovat hinnatkin. kaupunki on pakottanut ottamaan tietyn operaattorin ei ole valinnan varaa, lue täältä mitä porukat kirjoittelee tuosta pakkoliittymästä niin huomaat että tulet pettymään....

Äänestä

  • laajentanut kirjoitti:

    Kiitos linkistä, Nebula on näköjään laajentanut Hyvinkäällä.

    Katsookaapa muuten
    http://www.nebula.fi/saatavuus.php?city=Hyvink%E4%E4
    Kolmanneksi viimeinen kaupunginosa :)

    Onkos kertynyt jo kokemuksia Nebulan nettiliittymästä Hyvinkäällä? Toimiiko, pätkiikö, ym?

    Äänestä

Minulla on ollut Soneran ADSL vuodesta 2003 eikä kertaakaan ole ollut ongelmia toimivuuden kanssa. Hinta ei varmaankaan ole ollut halvimmasta päästä mutta hyvin vähän täällä muutenkaan on kilpailua tuon hinnan osalta, valitettavasti. Täällä Sonera määrää hinnat aika pitkälti koska verkko suurimmaksi osaksi on Soneran. Mokkulan toimivuudesta ei ole minulla tietoa. Vastaavasti taas Soneran kaapeliliittymässä tuntuu olevan katkoksia silloin tällöin. Jos toimivan liittymän haluat niin suosittelen tuota ADSL jos et käytä konetta muuta kuin kotona.

Äänestä
  • Toimii tosi hyvin ei ole kertaakaan tökkinnyt. Aikaisemmin oli Soneran ADSL ja koko ajan sai tapella Soneran kanssa että saisi toimimaan sen paskan, mutta eivät saaneet mitään aikaiseksi sanoin kiitti nyt riitti nyt pelittää ilman keleen katkoja, ai niin sanoin muuten Soneran känny liittymätkin siinä samalla irti kun muualta saa saman palvelun 3.95€ 3000 tuhatta minuuttia ja puhelut saman firman liittymään ilmaiseksi, että repikää siitä ja miettikää oikeasti mistä maksatte..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jippiaijeeeee kirjoitti:

Olen muuttamassa Hakalanmäelle, eikä minulla ole hajuakaan paikallisten internet-yhteyksien hinnoista tai toimivuudesta. Osaisiko joku sanoa, mikä kannattaisi ottaa? Mokkula? Vai joku muu? Konetta käytän käytännössä vain ja ainoastaan kotona.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu