Uskovaisten Rikos-group Nova group?

Tämä jos A-studion tasolla lynkattu ja Kevaan, konkursseihin ties mihin liitetty yhtiö onkin uskovaisten leikkikenttä ?

Internetistä löytyi väitteitä:

"Kohun syntipukiksi on uskovien liikemiesten ja naisen Nova Group. Yrityksen omistaa puoliksi helluntailaulajana tunnetuksi tullut Aija (Roivas) Merisalo. Loput omistaa luterilainen liikemies joka on lehtitietojen mukaan liiketoimintakiellossa.

Yrityksessä julkisuudessa on ollut talousrikoksista tuomittu Arto Merisalo, joka teki aikanaan helluntaisaarnaaja Jorma Finnilän kanssa liiketoimia joista jäi savuavat rauniot.

Yrityksen hallituksen jäsen Veikko Gröhn on taas helluntaikirkkojen merkittävin suunnittelija. Kaikki kalleimmat ja näyttävimmät helluntaikirkot ovat Veikon suunnittelemia.

Erkki O. Aurasen tapasin muutama vuosi sitten mennaribileissä Turussa. Siellä hän kertoo että hänen menestyksensä takana on Jabesin rukouskirja. Auranen on tuomittu useista petoksista."
http://74.125.77.132/search?q=cache:zMm5QmOs5-sJ:huitsinnevada.info/foorumi/index.php?topic=7021.0 nova group uskovaisia&cd=6&hl=fi&ct=clnk&gl=fi


Pitääkö paikkansa ?

1

482

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • perustunut uskontoon

      http://en.wikipedia.org/wiki/File:US_Violent_Crime_Rate.jpg
      http://en.wikipedia.org/wiki/File:Poverty_59_to_05.png

      Kaavioita vertaamalla näkee, että Yhdysvalloissa 60-luvun aikana köyhyys laski, mutta rikollisuus silti lisääntyi rajusti. Mitä tapahtui samaan aikaan? No perinteisen arvojen rienaamista, homostelua, huumekokeiluja jne.. uusi kapinallisten sukupolvi heräsi rienaamaan uskontoon perustuvaa ikivanhaa moraalia!

      Kiihkoateistien typeryyttä on kuvitella, että uskonnolla ja moraalilla ei muka olisi mitään tekemistä keskenään tai että uskonto vaikuttaisi korkeintaan negatiivisesti moraaliin. Tosiasiassa näin ei voi olla, koska uskonto ja kulttuuri ovat olleet jossain määrin erottamattomat. Jopa ateistit taas joutuvat myöntämään, että kulttuuri vaikuttaa moraaliin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      717
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      649
    4. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      48
      620
    5. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      608
    6. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      579
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      76
      576
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      548
    9. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      186
      525
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      522
    Aihe