tämä saattaa jostakin olla hölmö kysymys mutta minua kiinnostaisi tietää että mistä tietää sitten ensimmäisenä päivänä kun menee armeijaan että mihin huoneeseen sitä pitää mennä kun on varusteet haettu.
Armeijan huoneet
tuntematon89
4801
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
samasta mistä tiesit ekalla luokalla kouluun mennessä että mihin luokkaan menet. Heti kasarmin portilta sut ohjataan jonoon ja siinä samassa jonossa tuut meneen ekat kolme päivää melkein paskallekkin. Parhaiten voit valmistautua armeijaan, kun mietit että minkälaista on kulkee kolme päivää ohjattuna jonossa. joka paikkaan.
Tietää?
Et ite päätä siitä, mihin huoneeseen (oikeammin tupaan) meet. Sut määrätään johonkin tupaan, ja luonnollisesti meet sitten siihen tupaan.
Oikean tuvan löytymisestä ei kannata huolehtia turhaan. Sulle kyllä kerrotaan, että mihin joukkueeseen ja mihin tupaan kuulut ja missä päin tupa sijaitsee. Meillä oli tuvan ovissa joukkueen ja tuvan numero, niin kyllä siitä tiesi, että on oikeassa paikassa. Ja jos epäilyttää, että onkohan sitä menossa ihan oikeaan tupaan, niin kyllä sieltä löytyy vihreäpukuisia henkilöitä, jotka kyllä neuvovat.