Syntiä vai

Onko itsetyydytys sinusta syntiä ? Hyviä perusteluja kaipailen.
288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on jälleen kerran tahallinen toisten Kirjoittelijoiden kiusaaminen. Keksi omat otsikot viesteihisi, jos sinulla on yhtään mielikuvitusta ja omaatuntoa.
Sen voin sanoa varmasti, että helvetti odottaa irstailijoita. Kirjoitin tästä asiasta tuolla aikaisemmin ja Synti- palstallakin olen aiheesta kirjoittanut. Tässä on minun mielipiteeni ja perusteluni sille. Lue tarkasti ja opi.
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8255356/38504008

Äänestä

ja suututtaa sinua. Mutta joskus on pakko sanoa asiat suoraan ja kaunistelematta, jos sen tekee oikeassa hengessä, eikä halua satuttaa, mitätöidä ja kiusata toista.
Siunausta sinulle elämääsi. (Jer.29:11)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei ? kirjoitti:

Onko itsetyydytys sinusta syntiä ? Hyviä perusteluja kaipailen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu