On perseestä!. Jotain rupisia kikkareita sain taas lähikaupasta kiskurihintaan. Pakko kai ne on vetää lärviin, kera tonnikalan ja olutta pääle. Mansikoita boikotoin koko kesän. yliarvostettuja happamia marjoja ja kova kilo hinta, en suuremmin tykkää, herneistä puhumattakaan. Ugh. Olen puhunut. :: - )
Uuret perunat...
ykköskolli
1092
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
tullut ja perseeseen myöskin menet.;)
Varsin analyyttisesta arvioinnista. :-))
Kun sen kauhean savikerroksen saa liotettua potuista jää jäljelle rupinen ja vetinen juures joka ei edes maistu miltään. Saiskohan torilta parempaa kuin kaupasta?
Uuret perunatkin menee, mutta ei ne kyllä ole juurikaan vanhoja perunoita kummempia. Torilta varmaan saa parempia, en ole kyllä hetkeen käynyt. ; - - )
Hyvän makuisia oli ,uusi pottu ja silli ja tilli
Hyvän makuisia oli ,uusi pottu ja silli ja tilli
Kyllähän ne maukkaita on, jos hyviä sattuu saamaan.
Uudet potut maistuu kyllä mm uuden sian file piffin kera juu ja tilliä päälle tottakai. Kaik pitää olla uutta,haarukoita ja lautasia myöten, niin sitten vasta hyvältä maistuu. ; -)
Ostaa ,pitää olla kunnon astiastot ja vihreet serverit ja kylmä maito tai raikas vesi kruunaa kaiken
kaikki kasvikset on halpoja eikä helteellä edes jaksa mussuttaa mitään saarioisten laatikoita.
mansikoita mitä sää ostit