Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

naisen Org. ja peniksen koko

Naisilta kysyisin mielipidettä ja miksei miehiltäkin jotka tästä tietävät.

Eli tyttöystäväni kanssa seksi on upeaa, olemme olleet vuoden yhdessä. Mutta hän saa kanssani ainaostaan klitorisorgasmeja. Yhdynnässä hän alkaa aina lopulta hieroa klittiä ja saa sitten orkut. En usko että hän on saanut emätinorgasmia ikinä kanssani, kysyä en kehtaa.

Tiedän että peniksen koko vaikuttaa asiaan, liian "pieni" penis ei ylety tarpeeksi pitkälle... Minulla on noin 14-15 cm pitkä ja olen aina ajatellut sen olevan ihan normaalia keskitasoa. Nyt olen kuitenkin huolissani. Jos tyttöystäväni ei saa kanssani emätinorkkuja, ja jos hän on saanut niitä muiden miesten kanssa, niin silloin seksi kanssani varmaan jossain vaiheessa alkaa kyllästyttää. Emätinorkut kun ovat paljon voimakkaampia yleensä.

Netissä oli opetusvideo, jossa mies sai naiselle valtavan emätinorkun työntämällä kaksi sormea sisään ja liikuttamalla niitä ylösalas (ei siis sisään ja ulos) aika voimakkaasti. Mitä mieltä olette, toimiiko tällainen oikeasti?
81626
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

tohtorinväitöskirjassa. Siinä, missä hän arvioi tulevaisuuttakin.

Hah hah!

Äänestä

emätin orgasmit ovat paljon voimakkaampia kun et ole koskaan semmosta nähnytkään.

Jaa toimiiko se vatkaaminen, no mitä jos kuule kokeilisit, morsiammesi tuskin on pahoillaan jos sä kosket häneen muutenkin ku pippelilläsi.

Et kehtaa puhua orgasmista hänelle, no voi jumalauta ompas kauhea asia, todellinen tabu.

On myös totta että hyvin pieniosa naisista saa emätin orgasmia tai ylipäätään orgasmia,tiedätkö että ne osaa näytellä noi naiset, joo o todellakin.

Munassa ei ole koskaan vikaa,siitä lähdetään. vielä jotain? kysy vain minä tiedän nämä jutut. On kuin kaikki tieto olis sattunu samaan päähän ja toiset sitten jääneet hiukan vaille, outoa.

Äänestä

Miksiköhän jotkut ihmiset tulee tänne vastailemaan viesteihin ja vain vittuilee.. En ymmärrä...

Mutta vastaukseni sinulle. Hyvä ihminen otat vaan puheenaiheeksi tyttösi kanssa. Vuoden olette ollu jo yhdessä nii kyllä varmaan on aika turvallista keskustella, jos ei nii minkäs teet. Mutta oikeasti, kaikki naiset eivät saa kohtuorgasmeja. Siis itse en ainakaan tiedä ikinä saaneeni, jos olen saanut nii eroa en ole huomannut.

Ei siitä kyllä mielestäni kannata huolehtia, kunhan nyt saa edes "normaaleja" orgasmeja nii on jo niihin kyllä tyytyväinen :)

Äänestä
  • vai että vittuilemaan,
    Huomaatko että sä toistit asiat jotka mä jo kerroin, tarkottaako se että säkin vittuilet? Ja mitä saatanan kohtuorgasmeja, ei semmosia ole olemassakaan.

    Äänestä

  • tiedät kirjoitti:

    vai että vittuilemaan,
    Huomaatko että sä toistit asiat jotka mä jo kerroin, tarkottaako se että säkin vittuilet? Ja mitä saatanan kohtuorgasmeja, ei semmosia ole olemassakaan.

    On iso ero miten asian esittää, Näyttää olevan, että tiedät kyllä jotain, mutta esitystapasi on kovin epärakentava.

    Äänestä

Tyttöystäväsi on todennäköisesti hyvin tyytyväinen, kun saa orgasmeja sinun kanssasi. Sinulla ei ole mitään syytä kuvitella, että seksi sinun kanssasi olisi hänestä epätyydyttävää.

Suurin osa naisista ei saa orgasmeja pelkillä peniksen työnnöillä. Ikinä, koskaan, kertaakaan ja osa niistä naisista, jotka saavat, pitävät silti klitorisorgasmeja parempana. Emätinorgasmi ei ole automaattisesti kaikista naisista tyydyttävämpi. Nämä ovat makuasioita, eikä niistä kannata kiistellä. Minä en ole ikinä saanut emätinorgasmia, joten en tiedä kumpi on parempi, mutta nykyiset orgasmini ovat itkettävän hyviä ja ja pääni varmaan räjähtäisi, jos ne kauheasti tästä paranisivat.

Kuulosta siltä, että tyttöystäväsi tuntee kroppansa hyvin ja tietää, miten hoitaa asiat niin, että hän saa, ihan niinkuin sinäkin yhdynnän aikana liikut niin, että sinä saat orgasmin. Minun mielestäni teidän hommanne kuulostaa hyvin toimivalta, kun vaan lakkaat stressaamasta.

Pieni sisäpiirin tieto: kun naiset kertovat uskomattomista seksikokemusistaan, tarinoissa harvemmin selitetään innokkaasti, että "sillä oli ihan tajuttoman iso molo", tai "se kesti kaksi tuntia". Näissä kertomuksissa esiintyvillä sankareilla on yleensä väsymättömät sormet ja näppärä kieli. Isomoloinen duracell-pupu, joka ei osaa antaa suuseksiä on joka naisen pahin painajainen ja aiheuttaa lähinnä hiertymiä.

Äänestä

naisen g piste sijaitsee muutaman sentin sisällä vatsanpuolella eikä tällöin peniksen koko liity asiaan mitenkään, kaikki naiset eivät voi saada molempia niinkuin kaikki naiset eivät voi saada orgasmia ollenkaan.

Mieheni on antanut aivan loistavan emätinorgasmin lieneekö g pisteorgasmi ja emättinorgasmi sama asia sitä en tiedä mutta raju "näpyttely" g pisteestä samaan aikaan kun painaa häpykummun yläosaa (vatsan alta) tulee jokakerta järkyttävä ejakuaatio (tiedän että kaikki väittävät ettei iso ejakulaatio ole mahdollista ja blaablaablaa mutta taitavan miehen käsissä kaikki on mahdollista.

ehkä klittan hierominen ja g pisteen painelu auttaa ja kun huomaat että naises on tulossa ni lopeta klittan hierominen ja jatka kovempaa g pisteen painelua.

Äänestä

Mä tykkään siitä, että olen miehen päällä tai että mies tulee mun sisään takaapäin. Silloin tunnen g-pisteen ja samalla hieron klitoristani. Yhdistelmä näitä kahta on mulle se syvällisen orgasmin lähde.

Paras orgasmini kuitenkin on ollut, kun ollaan miehen kanssa maattu kyljillään, hän takanani. Hengitimme Kamasutran ohjeiden mukaan hitaasti ja syvään yhdessä. Hän hengitti minun hengitykseni tahtiin. Sitten kun oltiin rentoja ja oli tämä yhteinen hengitysrytmi, hän vain alkoi rauhallisesti liikuttaa penistään sisälläni. Ei todellakaan tarvittu 2 tunnin rynkytystä ja aerobicciä. En muista hieroinko samalla klitoristani. Lopputuloksena oli koko vartalon 'vapautuminen' orgasmissa. Orgasmi ei ollut vain lantion aluueella, vaan tavoitti sydämen ja kaikki minussa. Aloin vain nauraa spontaanisti onnesta.

Koolla ei ole väliä, rajuudella ei ole väliä, vaan turvallisessa ilmapiirissä ihminen voi oikeasti laueta KOKONAAN.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


liian pienikö? kirjoitti:

Naisilta kysyisin mielipidettä ja miksei miehiltäkin jotka tästä tietävät.

Eli tyttöystäväni kanssa seksi on upeaa, olemme olleet vuoden yhdessä. Mutta hän saa kanssani ainaostaan klitorisorgasmeja. Yhdynnässä hän alkaa aina lopulta hieroa klittiä ja saa sitten orkut. En usko että hän on saanut emätinorgasmia ikinä kanssani, kysyä en kehtaa.

Tiedän että peniksen koko vaikuttaa asiaan, liian "pieni" penis ei ylety tarpeeksi pitkälle... Minulla on noin 14-15 cm pitkä ja olen aina ajatellut sen olevan ihan normaalia keskitasoa. Nyt olen kuitenkin huolissani. Jos tyttöystäväni ei saa kanssani emätinorkkuja, ja jos hän on saanut niitä muiden miesten kanssa, niin silloin seksi kanssani varmaan jossain vaiheessa alkaa kyllästyttää. Emätinorkut kun ovat paljon voimakkaampia yleensä.

Netissä oli opetusvideo, jossa mies sai naiselle valtavan emätinorkun työntämällä kaksi sormea sisään ja liikuttamalla niitä ylösalas (ei siis sisään ja ulos) aika voimakkaasti. Mitä mieltä olette, toimiiko tällainen oikeasti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu