Nettifennot olivat hyökätä!

6128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Miksi niin? Eikö yksi suomenkielinen vastaakkaan sataatuhatta atomipommia?

Äänestä
  • netissä muita haukkuvat ja pulskistuneet mössöpullat ei kykene enää ihmetekoihin

    Äänestä

  • tekemättä kirjoitti:

    netissä muita haukkuvat ja pulskistuneet mössöpullat ei kykene enää ihmetekoihin

    Jos Saksa olisi suurvalta ja Ydinasetta ei olisi vielä keksitty niin eiköhän se Suur-Suomi saataisi.

    Ruotsalaisethan myöntävät jopa, että suomalaisilla on oikeus saattaa ugrilaiset veljensä Suomen yhteyteen.

    Heil

    Äänestä

  • vaan jos kirjoitti:

    Jos Saksa olisi suurvalta ja Ydinasetta ei olisi vielä keksitty niin eiköhän se Suur-Suomi saataisi.

    Ruotsalaisethan myöntävät jopa, että suomalaisilla on oikeus saattaa ugrilaiset veljensä Suomen yhteyteen.

    Heil

    .

    suomalaiset on pelastettava

    Äänestä

  • apua::: kirjoitti:

    .

    suomalaiset on pelastettava

    Tetsailu onnaa?

    Äänestä

  • apua::: kirjoitti:

    .

    suomalaiset on pelastettava

    "Marilaiset ja inkeriläiset huutavat
    Kirjoittanut: apua:::

    suomalaiset on pelastettava"


    Suomalaisuuden liitto kiirehtii avuksi!

    TOIMINTASUUNNITELMA 2006:

    "Heimotyö on perinteisesti kuulunut Suomalaisuuden liiton toimenkuvaan, vaikka se onkin viime vuosina jäänyt hieman taustalle. Heimotyötä on kuitenkin jatkettava ja kehitettävä edelleen tällä vuosituhannella yhteistyössä muiden järjestöjen, esimerkiksi Viro-yhdistysten liiton kanssa."

    http://onet.tehonetti.fi/suomalaisuudenliitto/onet/vanhatsivut/toiminta.htm

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mutta kääntyivät kirjoitti:

takas:
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/07/913720

Oliko varusteita liian vähä mukana`?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu