Kansallinen Kokoomus

Menee ehkä millin asian vierestä mutta todennäköisesti ei haittaa mitään sillä on täällä metrin ylityksiäkin nähty.

Kysymys 1 Kuka on itsenäisen Suomen paras Kokoomuslainen Pääministeri

Kysymys 2 Kuka on itsenäisen Suomen paras Kokoomuslainen Valtiovarainministeri


Vastaukset:

1 = Paavo Lipponen
2 = Erkki Liikanen
8300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ja vielä kysytään, etteikö meillä konsensusta?
Harmony Sisters - kaikki ensimmäistä ääntä - Hyttyset kiehuvat yli...

Äänestä

...asian vieressä olemista.
Olet okeassa siinä, että ylityksiä on nähty.

Itse menit kyllä arvioissasi totaaliseti metsää. Metrikaupalla.

1.Risto Ryti
2.Väinö Tanner

For your infornmation only =))

Äänestä
  • ..ännä tuli liikaa... ja toisesta kohti puuttui... pannaan lukihäiriön piikkin =)

    Äänestä

Muistatteko enää Urpo Leppästä, - hän poisti puolessa vuodessa työttömyyden... - Urpo kehiin!

Äänestä
  • No eikö tämä samainen Savolaissäijä eli tämä Lipponen myöskin puolittanut.
    Ensin nämä työttömät jaettiin kahteen karsinaan ja jäljelle jäi puolet vanhoja työttömiä ja nämä Paavon puolittamat pantiin hetkeksi johonkin muuhun tilastoon.

    Äänestä

  • ...politiikkaa seuraavien yhteinen suosikki Paavo Väyrynenkin taisi olla välillä työministeri... en kylläkään ole ihan varma

    Äänestä

1) J.K. Paasikivi

2) Sauli Niinistö

Äänestä

Arviosi oli varmasti oikea.Parempia oikeistolaisia saa tosissaan hakea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kapitalisti kirjoitti:

Menee ehkä millin asian vierestä mutta todennäköisesti ei haittaa mitään sillä on täällä metrin ylityksiäkin nähty.

Kysymys 1 Kuka on itsenäisen Suomen paras Kokoomuslainen Pääministeri

Kysymys 2 Kuka on itsenäisen Suomen paras Kokoomuslainen Valtiovarainministeri


Vastaukset:

1 = Paavo Lipponen
2 = Erkki Liikanen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu