Joillekin palstalaisille on jäänyt epäselväksi, mitä eliitillä tarkoitetaan.
Pankkiirit eivät ole eliittiä, yritysjohtajat eivät ole eliittiä, poliitikot eivät ole eliittiä, julkkikset eivät eliittiä, työssäkäyvät eivät ole eliittiä, akateemikot eivät ole eliittiä, duunarit eivät ole eliittiä. Välttämättä.
Eliitti on sitä porukkaa, joka kutsutaan suljettujen ovien taakse, muiden päättäjien ja todellisten vaikuttajien kanssa. Näillä ihmisillä on todellista VALTAA, ja sitä käytetään muun eliitin hyödyksi, ja sen avulla lisätään muun eliitin valta-asemaa, sekä tehdään tietä pidemmän tähtäimen päämäärien saavuttamiseksi.
Erinomaisena esimerkkinä voidaan tarkastella Bilderberg-ryhmän kokoontumisia, ja esim. siellä käyvien Suomalaisten henkilöiden saavuttamia hyötyjä. Mitä kävi Matti Vanhaselle käytyään kokoontumisessa ? Mitä kävi Jorma Ollilalle käytyään hyväksyttävänä ?
Eliitti ei käy lukemassa näitä sivuja. Eliitti ei välitä sinun tekemisisttäsi hevon vitun vertaakaan.
Kiitos.
Ketä On Eliitti?
5
278
Vastaukset
- SINÄ olet
Osa eliittiä. Sinun elintasosi revitään monen alkuasukkaan ja kurjuudessä elävän kustannuksella.
Eikö edes hävetä? - jepulis...
> Eliitti on sitä porukkaa, joka kutsutaan suljettujen ovien taakse, muiden päättäjien ja todellisten
> vaikuttajien kanssa. Näillä ihmisillä on todellista VALTAA, ja sitä käytetään muun eliitin
> hyödyksi, ja sen avulla lisätään muun eliitin valta-asemaa, sekä tehdään tietä pidemmän
> tähtäimen päämäärien saavuttamiseksi.
En usko että eliitti on välttämättä edes ihmisiä. Ehkä näyttävät ulkoisesti ihmisiltä.
http://www.ufos-aliens.co.uk/cosmicunder.html- Hohhoijaa.
Te retardit kuulutte pohjasakkaan
- John.D
Se on ainakin varmaa että Rockefellerin suku suuluu eliittiin. Heillä on niin paljon valtaa ettei heidän tarvitse käyttää mediaa suoraan työkalunaan. He ennemminkin käyttävät hallituksia, jotka puolestaan käyttävät mediaa.
Tässä muutama yritys joihin Rockefellerin suvulla on kytköksiä. Ja nämä ovat vain energia-alan firmoja. Heillä on lisäksi osaomistuksessa lähes kaikkien muidenkin alojen yrityksiä.
- Sohio
- Stanolind
- Socony ( tunnetaan nykyään nimellä Mobil. MAAILMAN ISOIN YRITYS)
- Esso
- Socal (tunnetaan nykyään nimellä Chevron.)
- Atlantic
- Richfield
- Kyso
- Conoco ( nykyään osa ConocoPhillipsiä.)
- The Ohio Oil Company, (tunnetaan nykyään nimellä Marathon Oil Company.)
Täysin 100 varmaa tietoa tämä ei ole, sillä omistajuudet on pilkottu niin vaikeasti jäljitettäviin osiin, ettei oikeaa vallankahvassa olevaa henkilöä pysty tällainen perusjamppa selvittämään.- John.D
Pieni esimerkki Rockefellerin suvun omistuksista on sivubisnes Intel jonka osakkeiden kokonaisarvo oli heinäkuussa 2006 noin 100 miljardia dollaria. Tietysti he eivät sijoitusyhtiösä kautta omista tätä 100 miljardin pottia kokonaisuudessaan, mutta tietääkseni he ovat suurin omistaja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 445795
- 455305
- 483698
- 133653
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise903211- 313126
- 592874
- 572720
- 532370
- 381834