Perkules Firefox päivitti

juuri koneelleni. Siis aivan pyytämäti !

http://fi.www.mozilla.com/fi/firefox/3.5.1/whatsnew/
1595
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

myös ne joille se ei tullu itekseen ?

Äänestä
  • täältä pystyy..

    Äänestä

  • com... kirjoitti:

    täältä pystyy..

    joskus koneelleni niin Internet Explorer lakkasi toimimasta,

    ja koko kone meni hiukan sekaisin.
    Täytää huuhaata, ja vaarallista.

    Äänestä

linuxissa tuo on ollut jo vuosia aivan arkipäivää. pakettienhallinta tyrkkää uudet softaversiot kun ne ilmestyy.
harmi ettei windowsille vastaavaa ominaisuutta ole edes uuteen seiska-versioon saatu.

Äänestä
  • versioon.

    Äänestä

  • uuteen kasi kirjoitti:

    versioon.

    jotai hakkeribullshittereitä, jotka vaan juhaa jotain....

    siis ei ole hyvä että ne vaan automaattisesti tekee sun koneele jotain.
    esim.
    entä jos haluat pitää vanhan systeemin!

    Äänestä

  • vaika kai kirjoitti:

    jotai hakkeribullshittereitä, jotka vaan juhaa jotain....

    siis ei ole hyvä että ne vaan automaattisesti tekee sun koneele jotain.
    esim.
    entä jos haluat pitää vanhan systeemin!

    mikäänhän ei pakota automaattista päivitystä käyttämään ja minkä tahansa ohjelman saa lukittua pysymään nykyisessä versiossa.

    >>siis ei ole hyvä että ne vaan automaattisesti tekee sun koneele jotain.>>

    se nimenomaan on hyvä, että ohjelmat jaetaan keskitetysti ja hyvin tarkastettuna.
    toisin kuin windowsissa jossa asennuspaketteja lataillaan pitkin nettiä ja joudutaan itse seuraamaan satoja sivustoja että ohjelmat myös pysyy ajantasalla, ts tietoturva-aukot ja vastaavat korjattuna. kaikilla ei sellaiseen vain ole aikaa.

    Äänestä

Juuri tuon takia käytän Macia. Mac hakee kyllä päivitykset, mutta kysyy salasanan ennen asentamista. Kumpikaan olemassaolevista Macin haittaohjelmista ei pääse koneelle ilman käyttäjän hyväksyntää. On vapaus valita.

Äänestä
  • No ei kyllä Vistallakaan mitään tapahdu ilman käyttäjän lupaa.

    Macin paremmuus on myytti ja muoti-ilmiönä Mac on jo last-season -juttuja.

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    No ei kyllä Vistallakaan mitään tapahdu ilman käyttäjän lupaa.

    Macin paremmuus on myytti ja muoti-ilmiönä Mac on jo last-season -juttuja.

    yrittäisikin.

    eihän sillä tee mitään.

    paitsi jos satsaa kalleimpiin, ehkä sitten. köyhät kyykkyyn windows natsipaskaa

    Äänestä

ja sille joka kyseli viruksista ! Konen ei ole kaatunut 10 vuoteen, kun luovuin IE:stä ! Välillä ehkä tökkinyt, mutta nyt tää on sikanopea !

Äänestä

ja sille joka kyseli viruksista ! Konen ei ole kaatunut 10 vuoteen, kun luovuin IE:stä ! Välillä ehkä tökkinyt, mutta nyt tää on sikanopea !

Äänestä

huomattavasti ja on kivempi liikkua netissä.

Äänestä
  • Ei netissä voi liikkua. Paikallaanhan sitä istutaan kun nettiä käytetään. Miten siellä muka voi liikkua?

    Äänestä

  • ???????????????? kirjoitti:

    Ei netissä voi liikkua. Paikallaanhan sitä istutaan kun nettiä käytetään. Miten siellä muka voi liikkua?

    halua käsittää, et pääsin lukemaan sinunkin viestisi nopsasti, enkä joutunut sen avautumista odottelemaan sekunteja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uusiman 3.5 kirjoitti:

juuri koneelleni. Siis aivan pyytämäti !

http://fi.www.mozilla.com/fi/firefox/3.5.1/whatsnew/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu