halla-aho "feisbuukissa"

jussilla on jo lähes 2000 facebook-kaveria, joista suuri osa valtakunnan tunnettuja intellektuelleja.

näin se homma^^^ etenee :))
3117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ainoa löytämäni "valtakunnan tunnettu intellektuelli" oli Anja Snellman, joka hänkin taitaa olla siellä vain anarkokomujen soluttamana vakoojana! :)

Äänestä
  • olla mikään vakojaaja vaan aidosti kiinnostunut Johtajamme seuraamisesta. Tämän hän teki aikoinaan kaikille selväksi suorassa tv-lähetyksessä.

    Äänestä

  • osku pajamakikin on intellektuelli, samoin moni muu h-a:n facebook-kavereista. nyt näyttää tosin vahvasti sille, että sinulla tuo suomalaisten älykköjen tuntemus on jokseenkin heikolla pohjalla. mikä ei tietenkään ole ensisijainen peruste syrjiä tai ohittaa mielipidettäsi, -tasa-arvoisessa demokratiassa eli sinivalkoisessa suomessa kun elellään. ainakin toistaiseksi....

    viittauksesi exstreemivasemmistoon on hitusen aiheellinen huoli, -länsinaapurissammehan on olemassa sangen aktiivinen räyhäjengi, jonka "poliittinen" ideologia perustuu osin löyhästi vasemmistolaisiin aatteisiin. käsittääkseni kuitenkin ruotsin valtiollinen salainen poliisi sapo on luokitellut afat, antifat sun muut röda frontit rikollisjärjestöiksi, koska heidän attentaattinsa ovat suuntautuneet viime vuosina yhä suuremmassa määrin tavallisia aktiivikansalaisia vastaan. äärioikeistolainen skinhead-liike on ruotsista ja tanskasta hävinnyt tyystin ja sulautunut erilaisiin rikollisjärjestöihin, joten äärivasemmistolaiset radikaalit joutuvat siellä purkamaan aggressioitaan poliittisen vastustajan puuttuessa lähimyymälöihin (murhapoltot) ja pienpuolueiden lehdistösihteereihin ja heidän puolisoihinsa. suomessa tätä radikaalivasemmistoa ei mittavasti juurikaan esiinny, -silti kannatustaan menettävän vasemmistoliiton puheenjohtaja mm on osallistunut ja joutunut jopa käräjäoikeuteen rettelöinnistä ja mellakoinnista smash asemin yhteydessä. tällaiselle vasemmiston ärripurrille ei mielestäni tule antaa minkäänlaista sijaa yhteiskunnassamme, -väkivalta ja kansankiihotus ei johda muuta kuin pahenevaan anarkiaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


jeejee roos kirjoitti:

jussilla on jo lähes 2000 facebook-kaveria, joista suuri osa valtakunnan tunnettuja intellektuelleja.

näin se homma^^^ etenee :))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu