Sain huuliherpeksen ja aloin pahoin pelätä, että minulle tulisi myös genitaaliherpes, joten aloitin valavir-lääkityksen hoitaakseni vaivoja. minulle tulee yleensä antibioottikuurista hiivatulehdus, joten voiko myös valaviristä saada hiivatulehduksen? kutiaa vähän sillä tavalla. alavatsani sattuu muutenkin vihlovasti vähän väliä ja valkovuotoa tulee välillä todella paljon, oikein paljon sellaista nestemäistä ja minulla on ollut toistuvia sekabakteeritulehduksia enkä ole oikein päässyt niistä eroon flagyl comp -kuureilla. voikohan minulla olla vielä sellainenkin? miten pääsisin siitä eroon paremmin, onko flagyl comppeja tehokkaampia lääkkeitä siihen?
herpeslääkityksestä hiiva + sekatulehdus?
...
1568
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Herpeslääkitys ei ole antibiootti, eikä aiheuta hiivaa. Se ei tarkoita etteikö hiivaa voisi muista syistä ilmetä kuurin aikana.