Koska juutalaiset vetäytyvät miehittämiltään palestiinalaisalueilta, ja palauttavat aleen hallinnan niille, joille se laillisesti kuuluu?
koska
rauhaa....
24363
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Palestiinalaiset ovat kuin huvilan luvatta käyttäjiä, kun omistajat ovat estyneet omaansa käyttämään! Roomalaiset pakkosiirsivät juutalaiset kodeistaan maailmalle! Juutalaistenhan ne aluueet ovatkin ja Raamatussa Jumala luvannutkin juutalaisille ja muille israelilaisille nuo alueet.
alibi,juutalaisethan sen ovat itse kirjoittaneet,)
se raamattu.
Vielä nykypäivänäkin jotkin idiootit perustelevat tekosiaan taikauskoilla, maahisilla, julamluuksilla ja eeposmaisilla tarustoillaan? ja pitävät vielä itseään sivistyneinä?
Eikä niitä yk.n ja kirkon organisoimia lääkäriasemia erota sissisotaa käyvien vapaustaistelioiden käyttämistä asevarastoista...
Tulee ikuinen ja jakamaton Israelin pääkaupunki, kun "pakanain ajat päättyvät".
todella, että pitäisi "palauttaa alueen hallinta"? Tuo siis tarkoittanee selkokielellä Länsirannan paluttamista Jordanialle. Sitä ei tapahdu koskaan. Olisiko Gaza pitänyt palauttaa Egyptille?
Sinä näet asiat niin helppoina ja yksinkertaisina. Kuvittelet, että kaikki asiat Lähi-idässä ratkeavat, kun vaan Israel vetäytyy.
ryöstämiltään alueilta...
pelkkiä fraaseja.
hän ajattelee viiteryhmälleen uskollisena,että Israelin tuhoaminen ja juutalaisten hävittäminen toisi auvoisan onnentilan Lähi-Itään, -ehkäpä koko maailmaan.
Mitä tehdä uudelleen alkuperäiselle alueelleen perustetulle -pääosin juutalaiselle kansakunnalle nimeltä Israel,joka ´ystävällisistä´ kehoituksista huolimatta kieltäytyy alistumasta tuhottavaksi omassa maassaan..
Kirjoittaja mitä ilmeisimmin peräänkuuluttaa toista holocaustia ( shoa ),kun ensimmäinen,natsisaksan toimeenpanema jäi vaille päämääränsä täyttymystä.
Islamistiset terrorijärjestöt,kuten Hamas,Hizballa ja Jihad tukijoineen olisi todellakin saatava kukistetuksi,mieluimmin lopullisesti,jotta alueen rauhanponnisteluilla voisi olla edes teoreettiset mahdollisuudet edetä,saati onnistua.
Israelin valtio ja kansa on omalla legitiimillä paikallaan maailman kansakuntien joukossa ja pysyy.
omalla nikillä?
omalla nikillä?
Viestissäsi on 100% totta.
Natsit ja muslimit näyttää olevan hyvää pataa keskenään. Olivat sitä jo sodanaikana. Heillä on tietysti yhteinen päämäärä.
Uutisissa tuli pätkä Gazasta, ja siellä näytti todella hyvältä. Kauppa kävi, eivätkä ihmiset napisseet mistään.
Lopettaneet rakettien ampumisen. en ole ollut oikein ajan tasalla pitkään aikaan. Työtehtäviä on pukannut tuolla alikehittyneillä alueilla. V vaihtui Veehen eli Viro Valko-Venäjään. Siellä ei tiedä mistään mitään..
korviini ei ole kantautunut, että näinä aikoina olisi ammuttu raketteja.
Filminpätkä, jonka näin, vaikutti erittäin positiiviselta, ihmiset olivat ilmeisen tyytyväisiä, kauppaa käytiin ja setelinippuja selattiin.
Liikkeet, esim. huonekalukaupat olivat todella tasokkaita, ja myös muualla asuvat palestiinalsiet tulivat sinne ostoksille.
Palkat kuulemma juoksivat ja ihmisillä oli vara ostaa kalliimpiakin tuotteita.
Näin kerrottiin.
On oikein mukava tieto. Kiitos sinulle kertomisesta. Mikähän ne on siellä rauhoittanut.
Koska se lähtee miehittämiltään Israelin alueilta.
missään vaiheessa ilmoittanut luopuvansa alkuperäisestä agendastaan,joka on Israelin valtion ja sen kansan tuhoaminen.
Terroristien ja heidän järjestöjensä kanssa ei tule käydä minkäänlaisia neuvotteluja,sillä ne antaisivat selkeästi signaalin heidän rikostensa ja terroritekojensa kannattavuudesta heidän omien kannattajiensa keskuudessa.
Israelin valtio on ja pysyy omalla paikallaan,sille eittämättä kuuluvalla alueellaan Lähi-Idässä. Piste.
ohjettasi, ettei rasisteihin tule reagoida millään tavalla. Sinun täytyy kyllä olla varsinainen nero, komenttisi on äärettömän aivan mielettömän tyhjentävä ja osuva ja kertakaikkiaan lähes renesanssisen tyylikäs, niin että nyt kyllä kalpeni valko-viikingin naama entisestään. Pistit hänelle oikein perunajauhot suuhun, niin että kyllä palsta nyt varmaan pian pääsee eroon kaikista muistakin rasisteista! Tosin paperinmakua voisit yrittää vielä vähentää. Varaa on.
kuuluu.....oletko päässyt viime aikoina testaamaan siellä valko-venäjällä ollessasi
Taaskaan muuta sanoa kuin että olet oikeassa, Israel on ja pysyy.
Olette sitten hauskoja kapistuksia. Aina nuo talousasiat mielessä. Vai perunajauhot Heh hee. Voi sinä Donna-Carmen etkö käsitä oikein miehiä, mehän oltiin täysin yhtä mieltä Bar-Ilanin kanssa eikä eri mieltä.
Ehtinyt sellaisia ajattelemaan. Työtehtävät sitoi oikeastaa ympäri vuorokauden. Treeneissä käyn nyt kun olen taas kotimaassa. Kohta taas häippäsen jos kaikki menee suunitelmien mukaan. Ollaanko tuttuja.