Joulunako sit Suomessa loppuu..

ei kai !!

Mä olin jostain lukevinani et subbari lopettaa jouluna Lemmen viemän..voiko olla todellista??!
Tietääkseni Saksassa on tehty ainakin 1070 jaksoa, ja meillä on menossa abaut vähän yli 400..ja luin et sub näyttää 513 jaksoa!!!!! Ei ne voi noin vaan lopettaa siis näin ihanaa sarjaa joka koukuttaa perusteellisesti..tahtoo nähdä hamaan loppuun kaikki jaksot:) no allekirjoitettu on!)

3

458

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huhu

      Tällai saadaan huhu syntyyn. Ollaan lukevinaan jostain (lehti, netti, keskustelupalsta?) jotain epämääräistä. Jakso 513 ei ees tuu joulukuussa. Tän kirjottaja on varmaan jonkun Lemmen viemäätä vihaavan kuriiri. Kohta tää huhu kiertää kaikki keskustelupalstat.

      • fanitan

        No sori kun en muista mistä luin et subilla on oikeudet vaan 476 jaksoon..ja ei tod ole mikää *huhu* vaan näin olen lukenut.
        Enkä ole mikään LM vihaava kuriiri vaan päinvastoin fanitan kybällä tätä saksalaista laatusarjaa, ja toivon että näkyy suomessa kaikki tehdyt jaksot hamaan loppuun, joten älä ala nimittelee...ja tuskimpa on ainut *huhu*joka keskustelufoorumeissa kiertää;)


      • ihmettelee vaan
        fanitan kirjoitti:

        No sori kun en muista mistä luin et subilla on oikeudet vaan 476 jaksoon..ja ei tod ole mikää *huhu* vaan näin olen lukenut.
        Enkä ole mikään LM vihaava kuriiri vaan päinvastoin fanitan kybällä tätä saksalaista laatusarjaa, ja toivon että näkyy suomessa kaikki tehdyt jaksot hamaan loppuun, joten älä ala nimittelee...ja tuskimpa on ainut *huhu*joka keskustelufoorumeissa kiertää;)

        Anteeksi nyt, kun uskallan kysyä, mutta miten nuo mainitut 513 jaksoa ja joulu liittyvät siihen, että "subilla on oikeudet vaan 476 jaksoon". Onko kyseessä kaksi eri kirjoittajaa, jotka molemmat ennustavat sarjan loppumista?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      204
      5401
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      78
      4399
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      80
      3158
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      239
      2580
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      130
      2357
    6. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      96
      1720
    7. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      244
      1387
    8. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      985
    9. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      906
    10. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      25
      900
    Aihe