Olen kärsinyt vuosikausia virtsankarkailusta ja yökastelusta. Apua ei ole löytynyt. Eikä syytä.
Olen kokeillut erilaisia lääkkeitä, tabletteja ja laastarihoitoa. Lantiopohjan lihakset ovat kunnossa. Jotain leikkauksiakin on tehty.
Nyt oli lääkäri sanellut, että "josko kokeltaisiin vielä botuliinihoitoa". Minulle hän ei tuosta maininnut. Nyt ihmettelenkin, että mitä tämä botuliinihoito on.
Onkohan täällä ketään, joka olisi saanut tällaista botuliinihoitoa?
Toinen kysymys mulla on, että saako vaippoihin, vuoteensuojiin yms. korvausta jostain? Esim Kela? Tai voisiko näitä saada vaikka terveyskeskuksesta?
Pakko on myöntää, että on nyt tämä ongelma ja yrittää elää tämän kanssa. Olen leikkinyt, että pärjään ilman suojia ja pissanut monta petaria ja patjaa pilalle tässä kymmenen vuoden sisällä, kun olen laittanut omia virityksiä, jotka ei ole toimineet.
Löysin netistä sellaisen kaupan kuin Pedihealth, josta voisi tilata vuoteensuojia ja vaippahousuja.
Tuossa kaupassa oli myös sellaisia virtsankerääjiä, joista en ollut tiennytkään. Voisikohan sellaisia käyttää yöllä? Ja mitähän niitä siellä olikaan... Ja onko täällä palstalla sellaisia, jotka ovat tutustuneet noihin virtsankerääjiin?
Olisin kiitollinen asiallisista vastauksista.
Botuliinihoito ja tarvikkeista?
Märkä peti
1
497
Vastaukset
- TOT-leikkaus
Valitettavasti minulla ei ole antaa sinulle vastauksia, mutta kiitos tuosta Pedihealth-vinkistä. Ja lisää kysymyksiä!
Minäkään en tiennyt tällaisista virtsankerääjistä! Olisiko niistä apua esim. automatkoilla? En ymmärrä, miten niitä käytetään! Mistä tuollaiseen Lotta-Pottaan saisi lisää virtsapusseja?
Kärsin pakkokarkailusta.
Olen myös kiinnostunut korvausasioista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045231Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325986SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32415673Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3010823Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16910802Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369641Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858478Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2226489