Botuliinihoito ja tarvikkeista?

Märkä peti

Olen kärsinyt vuosikausia virtsankarkailusta ja yökastelusta. Apua ei ole löytynyt. Eikä syytä.

Olen kokeillut erilaisia lääkkeitä, tabletteja ja laastarihoitoa. Lantiopohjan lihakset ovat kunnossa. Jotain leikkauksiakin on tehty.

Nyt oli lääkäri sanellut, että "josko kokeltaisiin vielä botuliinihoitoa". Minulle hän ei tuosta maininnut. Nyt ihmettelenkin, että mitä tämä botuliinihoito on.

Onkohan täällä ketään, joka olisi saanut tällaista botuliinihoitoa?

Toinen kysymys mulla on, että saako vaippoihin, vuoteensuojiin yms. korvausta jostain? Esim Kela? Tai voisiko näitä saada vaikka terveyskeskuksesta?

Pakko on myöntää, että on nyt tämä ongelma ja yrittää elää tämän kanssa. Olen leikkinyt, että pärjään ilman suojia ja pissanut monta petaria ja patjaa pilalle tässä kymmenen vuoden sisällä, kun olen laittanut omia virityksiä, jotka ei ole toimineet.

Löysin netistä sellaisen kaupan kuin Pedihealth, josta voisi tilata vuoteensuojia ja vaippahousuja.

Tuossa kaupassa oli myös sellaisia virtsankerääjiä, joista en ollut tiennytkään. Voisikohan sellaisia käyttää yöllä? Ja mitähän niitä siellä olikaan... Ja onko täällä palstalla sellaisia, jotka ovat tutustuneet noihin virtsankerääjiin?

Olisin kiitollinen asiallisista vastauksista.

1

490

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TOT-leikkaus

      Valitettavasti minulla ei ole antaa sinulle vastauksia, mutta kiitos tuosta Pedihealth-vinkistä. Ja lisää kysymyksiä!

      Minäkään en tiennyt tällaisista virtsankerääjistä! Olisiko niistä apua esim. automatkoilla? En ymmärrä, miten niitä käytetään! Mistä tuollaiseen Lotta-Pottaan saisi lisää virtsapusseja?

      Kärsin pakkokarkailusta.

      Olen myös kiinnostunut korvausasioista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      25
      2436
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      114
      2076
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      120
      1722
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      45
      1557
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      9
      1497
    6. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1075
    7. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      122
      1042
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      87
      975
    9. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      957
    10. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      15
      949
    Aihe