Työmies on palkkansa ansainnut

2107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on se hyvä ettei meidän Mooseksen tarvi köyhäillä muiden lailla. Sekin on varsin hyvä, että meidän Moosekselle tarjottiin ilmaiset työtilat eduskunnasta, vaikka ei enää kansanedustaja ollutkaan. Eihän se olisi oikein, jos pitäisi maksaa työtiloista kun voi käyttää valtion budjettia omien yksityisten sepustustensa kirjoittamiseen.

Hienosti SDP:n hyvä-veli-herra järjestelmä pyörii. Rikkaille ja hyvätuloisille tovereille annetaan vaikka ilman ja rahat tähän nyhdetään rivikansalaisilsta, jotka saavat katsella ikkunoista kun SAK:n metkuherrat mässäilevät.

Äänestä

Onko rehellisiä hevosmiehiä olemassakaan?

Se on vähän niin kuin samaa sarjaa hevosmiesten tietotoimiston kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rehellinen_hevosmies kirjoitti:

Niin myös työväenliikkeen Paavo

http://www.uusisuomi.fi/raha/66773-paavo-lipposella-mehevat-tulot

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu